Sarri gelecek sezonu düşünüyor!

Maurizio Sarri, Chelsea’deki geleceği hakkında çıkan spekülasyonlarla ilgilenmediğini ve gelecek sezonu planladığını belirtti. İtalyan menajer ayrıca çıkan haberlere rağmen güvenli bir şekilde işine devam etmesi gerektiğini savundu.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Chelsea’nin başına geçen Maurizio Sarri, sezona harika bir giriş yapmış fakat şubat ayından itibaren büyük bir düşüşe geçmişti. Ada basınında özellikle Manchester City’e karşı alınan ağır mağlubiyet İtalyan teknik adamın sonunu hazırlamıştı.

Tottenham ve Fulham’a karşı alınan galibiyetlerle tekrar ilk dört şansını arttıran Chelsea’de İtalyan teknik adama tekrar güven ortamı sağlandı. Sık sık kendisine ayrılığı hakkında sorular sorulan Sarri, yolun sonunun daha gelmediğini ve gelecek sezon için planlar kurduğunu vurguladı. Pazar günü Craven Cottage’da alınan galibiyet sonrası kulüp yönetiminde pozitif mesajlar aldığını belirten İtalyan teknik adam, gelecek sezon da Stamford Bridge’de kalacağından emin olduğunu söyledi. Sarri, “Gelecek sezon için düşündüğümüz planlardan bahsettik. Önümüzdeki sezon için en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz” dedi.

Son zamanlarda basının üstüne gelişi ve spekülasyonlar hakkında konuşan Sarri, “Spekülasyonlar sorun değil önemli olan sonuçlardır. Çıkan haberler benim için bir önem taşımıyor. Ben sadece kazanmak istiyorum, çıkan haberler bizim için önemli değil, Geçmiş dönemlerde kendime güvenerek bazı şeyleri başardım. Şu an da kendime güveniyorum. Sadece takımımın performansını ve sonuçlarını düşünmek istiyorum” diye belirtti.

Bugün oynanacak olan Avrupa Ligi maçı öncesi Şampiyonlar Ligi vizesini hangi yöntemle almak istediği hakkında sorulan soruya Sarri; “Şampiyonlar Ligi vizesini ligde ilk dörde girerek alabileceğimizi düşünüyorum. Şu an dördüncü sırada yer alan Manchester United ile puan farkımız sadece iki ve bir maç eksiğimiz var. Savaşmaya devam ediyoruz. Avrupa Ligi zor bir rekabet. Avrupa’nın en büyük ikinci kupası. Burası da bizim için iyi bir hedef” cevabını verdi.

Leave a Comment