Sarri: “Fantastik Premier Lig kış takvimi başlıyor!”

Maurizio Sarri, Premier Lig’in kış programının futbolun yoğun doğasını canlandırdığını, ancak üç günde bir maç yapmanın çok zor olduğunu söyledi.

La Liga ve Bundesliga gibi diğer büyük Avrupa ligleri kış tatilinde eğlenirken, Premier Lig fikstürü hızla ve yoğun olarak devam edecek.

Chelsea, 12 günde dört lig maçını yarıladı, ancak bu sezon öncesine kadar İtalya dışında herhangi kulüpte çalışmayan Sarri, bunun oldukça “fantastik” olduğunu belirtti.

Skysports’a açıklamalarda bulunan İtalyan teknik adam, “Noel günlerinde oynamayı seviyorum ama her üç günde bir oynamak çok zor. Bu sezon öncesi gibi bir deneyimim daha önce hiç olmamıştı. Çok olağandışı bir sezon öncesi geçirdik. Daha sonrasında üç haftalık bir çalışma yaptık, Ağustos ayının sonundan itibaren ise her üç günde bir oynamaya başladık. Antrenman için zamanımız yok, takımı geliştirmek için zamanımız yok, oyuncuları bireysel olarak geliştirmek için zamanımız yok. Bence burada oynamak çok zor fakat aynı zamanda harika.” şeklinde konuştu.

Pazar günü Crystal Palace ile Selhurst Park’ta karşı karşıya gelecek Chelsea’de teknik patron Sarri, geçtiğimiz hafta sonu Etihad’ta son şampiyon Manchester City’i şaşkına çeviren Eagles’a karşı dikkatli olacaklarını ifade etti.

Manchester City-Crystal Palace maçının ardından planlarını değiştirip değiştirmeyeceği konusunda Sarri, “Belki. City’e karşı ilk defa 4-5-1 oynadılar. Genellikle 4-4-2 oynuyorlardı. Bize de City’e karşı oynadıkları 4-5-1’i tekrarlayabilirler.” dedi.

Crystal Palace için açıklamalarına devam eden İtalyan çalıştırıcı, “Gerçekten çok tehlikeliler çünkü evlerindeki son üç maçta rakiplerine gol attırmadılar. Hızlı çıkışlarda çok tehlikeliler, bu yüzden bizim ekstra dikkate ihtiyacımız var.” diye konuştu.

Sarri ayrıca, Serie A’da Inter Milan ve Udinese’de çalışan Crystal Palace patronu Roy Hodgson için de övgüde bulundu. İtalya’daki döneminde kurt hocayı yakından takip ettiğini belirten Maurizio, “Çok iyi hatırlıyorum. Oldukça iyi bir koçtu.  Sezon boyunca takımını gördüm ve bence çok geliştiler.” dedi.