Sarri: “City’i yakalayamayız”

Chelsea’nin İtalyan çalıştırıcısı Maurizio Sarri, Manchester City’nin Premier Lig’deki tüm takımlardan üstün olduğunu ve onları yakalamanın imkânsız olduğunu söyledi. Sarri namağlup olmalarına rağmen City’yi geçemeyeceklerini düşünüyor.

İtalyan teknik direktör liderliğinde sadece Community Shield maçını kaybeden Chelsea, Şampiyonlar Ligi’nde ve Premier Lig’de 18 maçtır yenilmiyor. Pep Guardiola’nın takımını yakalayabilecek misiniz sorusuna ise, “Hayır. Bence onlar bizden daha güçlü”  diye yanıt verdi. Sözlerine “Aramızdaki farkı kapatmak için çok çalışmak zorundayız ama şu an hala fark var. Yapmak zorundayız ve yapacağız ama ilk sezonumda 30 puan birden telafi edemem. Premier Lig’de herkesten kat kat ötede olan bir takım var. O takım da Manchester City. Ondan sonra çok iyi bir takım olan Liverpool var, tabii ki ilk dörtte olacaklar. Fakat bu iki takımdan sonra dört, beş tane Şampiyonlar Ligi’ne katılmak için yarışan takımlar var. Chelsea, Arsenal, Tottenham ve United. Biz katılan takımlardan biri olmak istiyor” diye devam eden Maurizio Sarri, Pochettino hakkında da yorumda bulundu. Tottenham’ın çalıştırıcısı Mauricio Pochettino için harika bir iş çıkardı diyen İtalyan, “Harika futbol oynuyorlar. Ofansif anlamda çok tehlikeliler ve kontrataklarla iyi işler çıkarıyorlar. Çok teknikler, çok koşuyorlar ve fiziksel anlamda çok güçlüler. Rekabetçiler. Şampiyonlar Ligi için savaşacaklar. Çok zorlu bir maç olacak” dedi.

18 maçtır yenilmeyen ve lider Manchester City’nin sadece dört puan gerisinde bulunan Chelsea, hafta sonu Tottenham deplasmanına konuk olacak.