Sarri Chelsea tarihine geçti

Premier Lig’de yeni sezona İtalyan menajer Antonio Conte’den boşalan koltuğu Maurizio Sarri ile dolduran Chelsea’de yüzler gülüyor.

Sezonun ilk 10 maçının ardından alınan 7 galibiyet ve 3 beraberlik İtalyan menajerin ismini Chelsea tarihine yazdırdı. Londra ekibinin başında ilk 10 maçının ardından namağlup devam eden Sarri bunu başaran ilk Chelsea hocası oldu.

2016/2017 sezonunda Antonio Conte ile şampiyonluk ipini göğüsleyen Mavililer sonraki sezonda inanılmaz bir form düşüşü ile karşılaşmıştı. Takım içinde yaşanan krizlerle de sık sık gündeme gelen oyuncuların Conte’yi kulüpte istemediği konuşulmuştu. Bu krizin en büyük kanıtı ise Brezilyalı Willian’ın FA Kupası finalinin ardından sosyal medya paylaşımında menajerini sansürleyerek yaptığı paylaşımdı. Şampiyon olunan sezonda 93 puan toplayan Londra ekibinin bir sezon sonra aynı oyuncu grubuyla aldığı 70 puan Conte ile yolların ayrılmasıyla sonuçlandı.

Yeni sezona Napoli’den Sarri’yi transfer ederek başlayan Chelsea yeni İtalyan ile birlikte tekrar yükselişe geçti. Geride kalan 10 karşılaşmada yalnızca West Ham, Liverpool ve Manchester United beraberlikleri ve alınan 7 galibiyet bu yükselişin en büyük kanıtı.

An itibariyle Liverpool’un 2 puan gerisinde ve maç eksiği olan Manchester City’nin 1 puan önünde olan Mavililer zirvenin en yakın takipçisi. Gelecek hafta Crystal Palace ile karşılaşacak olan Sarri’nin öğrencileri zirve takibini sürdürmek istiyor. Ligin ötesinde Avrupa Ligi’nde de alınan galibiyetler, Sarri’nin doğru tercih olduğunu belirtir durumda.