Sarr tercihini Chelsea’den yana kullandı!

Yaz transfer döneminin açılmasıyla transferin bir numaralı adresi olan Chelsea, bir transferi daha duyurdu. Nice forması altında kendini kanıtlayan genç yetenek Malang Sarr, tercihini Chelsea’den yana kullandı.

Geçtiğimiz sezonun tamamlanmasıyla serbest oyuncu statüsüne geçen ve ismi dünya devleriyle anılan Malang Sarr’ın tercihini hangi takımdan yana kullanacağı büyük soru işaretleri oluştururken; genç yetenek yeni rotasını Premier Lig olarak belirledi. 2025 yılına dek sürecek beş yıllık sözleşmeye imza atan Fransız genç savunma oyuncusu 21 yaşında olmasına rağmen Ligue 1’de 102 maçta forma giydi. Kariyerine Nice’te başlayan Fransız oyuncu, takımı adına 119 maçta forma giydi ve 3 gol kaydetti.

Transfer döneminin açılmasıyla adı birçok ekiple anılan Malang Sarr için kamuoyu Arsenal ismini öne atmasına rağmen Sarr, bir diğer Londra temsilcisi olan Chelsea’yi tercih etti. Chelsea’den yapılan açıklamada oyuncunun 2020/21 sezonunu deneyim kazanması için kiralık olarak geçireceği yer aldı. Malang Sarr’ın hangi ekibe kiralık olarak gönderileceği ise merak konusu olmaya devam ediyor.

Malang Sarr transferini duyuran Chelsea Yönetim Kurulu Üyesi Marina Granovskaia transferi değerlendirdi. Marina Granovskaia, “‘Malang imzalama fırsatını kaçıramayacağımız bir oyuncuydu. Kendisi muazzam bir potansiyele sahip ve kısa süre sonra Chelsea’ye döneceğini umarak ödünç aldığı süre boyunca onu yakından izleyeceğiz. Bugün onu kulübe davet etmekten çok mutluyuz. Kendisi kiralık olarak Chelsea’ye hazır olacak” ifadelerini kullandı.