Santo, “Jota en doğru yere gidiyor”

Wolves menajeri Nuno Espirito Santo, adı Liverpool ile anılan Diogo Jota’nın kendisi için en doğru yere gideceğini söyledi. Jota’nın 45 milyon sterlin karşılığında Liverpool’a transfer olması bekleniyor.

Son şampiyon Liverpool, Thiago Alcantara’nın ardından Wolves’ın 23 yaşındaki forveti Diogo Jota’yı da kadrosuna katmaya hazırlanıyor. Portekizli oyuncu için 45 milyon sterlin gibi bir fiyat belirleyen Wolves’a geçtiğimiz günlerde Liverpool’dan olumlu yanıt geldi. Transferinin açıklanmasını bekleyen Diogo Jota, Liverpool adına sağlık kontrollerinden geçmek için bugün Melwood’un yolunu tuttu.

Geçtiğimiz hafta içi oyuncusu hakkında sorulan sorulara tam olarak cevap vermek istemeyen Nuno Santo, bugün ise oyuncusu hakkında düşüncelerini ve transferin durumunu yanıtsız bırakmadı. Santo, “Diogo harika ve herkes ne tür bir ilişki kurduğumuzu biliyor. Diogo’nun bizim için yaptığı şey kesinlikle harika. Bence Diogo doğru yere gidiyor ve Diogo’nun sağladığı tüm unutulmaz anları, özellikle hayranlarımız tarafından asla unutulmayacağını bilerek ona en iyisini diliyoruz” dedi.

Diogo Jota’nın takımdan ayrılmasıyla transferde neler yapabileceklerinden de bahseden Nuno, “Hala kadroyu ayarlamalıyız. Takımımızı daha iyi dengelememiz gerektiği gayet açık. Hedefleri zaten belirledik, getirmek istediğimiz oyuncuyu biliyoruz ve şimdi planımızın daha net gözüküyor. Jeff Shi (Wolves’un Yönetim Kurulu Başkanı) hedefimizin kim olduğunu ve ekibimiz üzerinde nerede çalışmamız gerektiğini iyi biliyor” ifadelerini kullandı.