Santo, “Hiçbir şey değişmedi!”

Nuno Espitiro Santo, Wolves’ın başarılı bir sezon geçirmesinin ardından odağının dağılmayacağını savundu. Portekizli teknik adam Wolves’ın Premier Lig’e geri dönüşünün ardından yaşadığı başarılı sezonun herhangi bir düşüşe neden olmayacağını vurguladı.

Wolves altı yıl aradan sonra döndüğü Premier Lig’de şuan onuncu sırada yer alıyor ve ligi daha yukarıda bitirme şansına hala sahip. Wolverhampton maç fazlası olan ve yedinci sırada yer alan Everton’ın sadece bir puan gerisinde bulunuyor. Wolves ligi yedinci sırada bitirme şansına sahip olursa eğer Manchester City’nin FA Kupası’nda Watford’u yenmesi halinde Avrupa vizesini alabilir. Son beş maçında sadece bir galibiyet alabilen Santo’nun öğrencileri yükselişi sürdürmekte ısrar ediyor.

Son zamanlarda yaşanan form düşüşüne rağmen Portekizli teknik adam; takımına inandığını ve herhangi bir yaşanacak başarının kendilerine olumsuz etki yaratmayacağını söyledi. Nuno Santo, “Gelecek sezon ya da bu yaz hakkında düşünmek istemiyorum. Bu bir maç takvimi ve her şeyi oynayacağımız maçlar belirleyecek. İlk günden itibaren burada bir şeyler inşa etmeye odaklandık. Buradayız ve hala yukarılarda olmaya odaklıyız, hiçbir şey değişmedi” dedi.

Sözlerine devam eden Portekizli Santo, “Ortada bir sonuç yok, her zaman gelişmek ve ileriye gitmek isteyen bir kadroya sahibiz. Topla oynamamızın artması ya da düşmesi herhangi bir fark oluşturmayacak” diye konuştu.

Wolverhampton gelecek hafta Arsenal ile karşılaşacak. İlk dört için savaşını sürdüren Arsenal’e karşı Wolves’ın büyük takımlara karşı oynadığı oyunu tekrar oynayıp oynayamayacağı merak konusu.

Leave a Comment