Sane gün sayıyor!

Manchester City menajeri Pep Guardiola, Leroy Sane’nin başka bir takıma gitmek istediğini ve bu nedenle sözleşme görüşmelerinin olumsuz sonuçlandığını belirtti. Guardiola, 2021 yılında sözleşmesi sona erecek yıldız isimle sözleşme yenilemeyeceklerini duyurdu.

Adı uzun zamandır Bayern München ile anılan Alman yıldız Leroy Sane’nin bu yaz herhangi bir takımla anlaşması durumda ayrılacağını vurgulayan Guardiola; “Kulüp bu konuyu benimle konuştu ve ona birkaç kez teklif sunduklarını söyledi. Sane başka bir takıma katılmak istiyor ve bu yaz anlaşırsa bu gerçekleşecek. Bu sezonun sonunda başka bir kulüple bir anlaşmaya varırsak, gidecek. Eğer başka bir takımla bu yaz anlaşamazsa gelecek sene bonservissiz olarak gidecek” dedi.

24 yaşındaki yıldız oyuncunun adı yaklaşık bir senedir Alman devi Bayern ile anılıyordu. Bayern’in Sane için bu yaz bonservis ödemek yerine gelecek sezon sonunu da bekleyebileceği kulislerde konuşulmaya başlandı. Manchester City’nin kontrat teklifini reddeden Leroy Sane, 2016 yılında 52 milyon euro karşılığında İngiltere’nin yolunu tutmuştu.

Leroy Sane dışında David Silva ve Claudio Bravo hakkında da konuşan Pep, her iki oyuncunun sözleşmelerinin tamamlanacak olmasına rağmen bu sezonu Manchester City’de sonlandıracaklarını söyledi.

Leave a Comment