Sancho transferinde sona doğru!

Jadon Sancho transferinden bir türlü vazgeçmeyen Manchester United, Borussia Dortmund’u ikna etmek için çalışmalarını hızlandırdı.

Geçtiğimiz yazdan itibaren Sancho transferinde açık bir şekilde ısrarcı davranan United cephesi, Jadon Sancho transferinde aşama kaydederek Dortmund’a ilettiği teklifi artırdı. Manchester United, Borussia Dortmund’lu Jadon Sancho için 75 milyon sterlinin üzerinde bir değere sahip olduğuna inanılan iyileştirilmiş bir teklif yaptı.

United’ın ilk teklifinin peşin 67 milyon sterline ek olarak 8 milyon sterlin daha ödeyeceği şeklindeydi ancak oyuncunun transferinde zaman kaybetmek istemeyen United, peşin ödeme miktarını artırdı. Yaşanılan bu sürecin ardından Dortmund’un son teklifi değerlendirdiği düşünülüyor, ancak Almanya’daki kaynaklara göre Sancho’ya 80 milyon sterlinden daha fazla değer verdikleri tahmin ediliyor.

United’ın dışında birçok Avrupa devi tarafından takip edilen Sancho, EURO 2020 öncesi TalkSport‘a verdiği demeçte transfer sürecindeki dedikodulara rağmen oldukça rahat olduğunu söylemişti. Sancho, “Hayır, bu konuda rahatım. Biliyorsunuz, her zaman spekülasyon olacak, özellikle de iyiyseniz. Sahada ise bununla başa çıkıyorsun ve ne yapıyorsan onu yapmaya devam ediyorsun. Bunu yapmaya devam edersen sorun olmayacağına eminim çünkü asıl mesele benim futbolum ve şu anda buna odaklanmış durumdayım” dedi.

Gelecekteki potansiyel takım arkadaşları Marcus Rashford, Dean Henderson, Luke Shaw ve Harry Maguire gibi isimlerle aynı soyunma odasını mili takım altında paylaşan Sancho, aralarındaki durumu da değerlendirmişti. Sancho, “Elbette bütün çocukların bir sürü sorusu var, biliyorsunuz. Birçok oyuncu için böyle hissediyorum çünkü hepimiz harika genç yetenekleriz ve bilirsiniz, iyi yaptığınızda -yine dediğim gibi- spekülasyonlar her zaman ortaya çıkacaktır. Yine, çocuklara ‘bakın, şu anda sadece futbola odaklandım’ diyorum ve adım adım sadece Euro’ya odaklanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.skysports.com