Sanchez, “İlk antrenmandan sonra Arsenal’e dönmek istedim”

Eski Manchester United ve Arsenal futbolcusu Alexis Sanchez, Premier Lig macerasında yaşadığı en büyük pişmanlığı dile getirdi. Şilili futbolcu, başarılı geçen Arsenal kariyerinin ardından Manchester United’a transfer oluşunun büyük bir hata olduğunu söyledi.

2014 yılında Barcelonan’dan 42,5 milyon euro karşılığında Arsenal’e gelen ve forma giydiği süre boyunca takımının bir numaralı yıldızı olan Sanchez, ayrılık kararının kendisini üzdüğünü ve büyük bir hata olduğunu söyledi. Arsenal döneminde kişisel performansı her geçen gün artan Şilili oyuncu, takımının kupalarda rekabetçi olmaması nedeniyle Manchester United’a transfer olma kararı almıştı. 2018 yılında Henrikh Mkhitaryan’ın da dahil olduğu takas paketiyle Manchester United’ın yolunu tutan deneyimli hücum oyuncusu, United’da geçirdiği süre boyunca beklentileri karşılayamadı. Sanchez’in ayrılışıyla Arsenal’in yolunu tutan Henrikh Mkhitaryan da meslektaşı gibi yeni takımında başarılı olamadı. Her iki oyuncu da bu yaz bonservisleriyle İtalya’nın yolunu tuttu.

“ARSENAL’E GERİ DÖNMEK İSTEDİM”

Instagram’da gerçekleştirdiği canlı yayında yaşadığı süreci anlatan Sanchez; “United’a gitme fırsatını kabul ettim, cazip geldi ve benim için iyi bir şeydi, bu kulübü çocukken çok sevmiştim. Sonunda imzaladım ama beklediğim gibi ilerlemedi. Kulüp içinde neler olduğu hakkında bilgi istemeyin. Bazen oraya varana kadar fark edemeyeceğin şeyler oluyor ve yaptığım ilk antrenman seansını hatırlıyorum, birçok şeyin farkına vardım. Seansın ardından eve gittim ve ailemle menajerime “Arsenal’e dönmek için sözleşmeyi yırtamaz mısın?” dedim. Güldüler, onlara doğru olmayan bir şey olduğunu söyledim, onlarsa değil iyi görünüyor diye düşündüler. Ama ben zaten imzalamıştım, zaten oradaydım. Aynı duyguyu sürdürmeye devam ettiğim ilk birkaç ayın ardından, o anda bir takım olarak birlik olamamıştık. Size tecrübelerimi söylüyorum, gazeteciler bazen gerçekleri bilmeden konuşurlardı ve bu canımı yaktı, kulüp içinde neler olup bittiğine dair hiçbir fikirleri yoktu. Bunun benim hatam olduğunu söylediler ama bazen bir oyuncu çevresinde yaratılan aileye bağlıdır. Bence o anda gerçekten bir aile değildik. Bu, sahaya tercüme edildi ve suçlanacak birinin olması gerektiğinden beni suçladılar” diye konuştu.

Jose Mourinho tarafından kadro dışı bırakılma günlerinden de bahseden Alexis; “West Ham’a karşı bir maç hatırlıyorum, kadroya seçilmedim ve bu kariyerim boyunca hiç olmadı. Bu çok değişikti, beni gerçekten rahatsız etti ve o gün kendi kendime Premier Lig’in en iyi oyuncularından biriyken beş ay içinde Premier Lig’de kadro yapamamanın mümkün olduğunu söyledim. Bu beni biraz rahatsız etti, eve geldim ve olanlar için çok üzüldüm. Ertesi gün çifte antrenman yaptım. Her zaman olduğu gibi işimde kendimden en iyisini sunmak istiyorum, neyi sevdiğimi biliyorum, futbolu çok seviyorum” dedi.

Şilili oyuncu başarısız geçen United kariyerinin ardından bu yaz bedelsiz olarak Inter Mılan kadrosuna katıldı. Sanchez geçtiğimiz sezon Inter formasını kiralık olarak giymişti.