“Şampiyonluk mücadelesinde Chelsea’yi görmemezlikten gelemeyiz”

Liverpool’un menajeri Jurgen Klopp, Chelsea’nin ciddi bir şampiyonluk adayı olduğunu düşünüyor. Bu hafta, 4 gün içinde Chelsea ile 2 kere karşılaşacak olan Alman menajer dün Carabao Kupası’nda Anfield’da Mavilere 2-1 yenildi. İki ekip cumartesi günü, Stamford Bridge’te, Premier Lig maçında karşı karşıya gelecek.

Sezona kusursuz bir başlangıç yapan Liverpool, Premier Lig’e 6’da 6 ile başlarken Chelsea sadece 2 puan farkla tabloda 2. sırada. Klopp’a göre şampiyonlukta en büyük rakipleri son şampiyon Manchester City iken, Alman çalıştırıcı Chelsea’nin şampiyon olmasının da büyük bir sürpriz olmayacağını söyledi.

Maç sonunda açıklamalarda bulunun Liverpool menajeri, “Neden bilmiyorum ama insanlar sürekli sezon sonunda Manchester City ya da bizim şampiyon olacağımızı söylüyor ama Chelsea’yi tamamen unutuyorlar. Tecrübeli bir takımlar ve şimdiden kupa bile kazandılar. Gerçekten iyi bir topluluk ve çok güçlü bir futbol takımı.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ayrıca Jurgen Klopp Sarri ve Chelsea hakkında ise, “Bu kadar kısa bir süre içinde gördüğüm en büyük sistemsel değişiklikti ve Chelsea’nin oyun tarzını tamamıyla değiştirdi. Ne kadar harika bir menajer. Onun Napoli’de oynattığı oyunu gördüğümden beri büyük bir hayranıyım. Sezonun başlangıcındaki etkisini herkes gördü ve benim tüm saygımı kazandı. Gerçekten izlemesi harika. Söylemek zorundayım ki kısa sürede iyi iş çıkardı.” ifadelerinde bulundu. Klopp tekrar Chelsea ile karşılaşmalarının heyecan verici olduğunu da belirtti.