Şampiyonlar Ligi yoksa transfer de yok!

Tottenham Hotspur Başkanı Daniel Levy, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde olmamaları durumunda transfer politikalarında değişiklik olacağını açıkladı.

Manchester City’nin iki sezon Şampiyonlar Ligi’nden uzak kalması sonucu beşincilik pozisyonu için kıyasıya rekabet hızlanırken; Tottenham Başkanı Daniel Levy, gelecek planlarını oluştururken Şampiyonlar Ligi’nin büyük bir öneme sahip olduğunu doğruladı. Geçen hafta taraftarla buluşan Levy, oyuncu transferinden ziyade oyuncu yetiştirmeye yönelmek istediklerini de açıklamıştı.

Bu hafta gerçekleştirilen toplantıda ise Levy, Spurs’un son dört yıl içinde 200 milyon poundluk harcama yaptığını fakat oyuncu satışlarında bu rakamdan bir hayli uzak olduklarını duyurdu. Levy, “Yaz ayları transfer için büyük paralar anlamına geliyor. Şampiyonlar Ligi olmazsa bu konuda farklılıklar oluşacaktır. Takımın rekabetçi transferler yapmadığını söylemek yanlış olur. Tottenham, süperstarlara sahip bir kulüp. Jose Mourinho takıma her şeyini veren oyuncuları arıyor” dedi.

Leave a Comment