Sam Allardyce zorlu süreç için kendinden emin!

Slaven Bilic’in görevine son verilmesiyle West Bromwich Albion‘un başına getirilen Sam Allardyce, takımını ligde tutmak için kararlı olduğunu söyledi.

Manchester City karşısında alınan olumlu sonuca rağmen kötü gidişata dur demek isteyen West Brom yönetimi, Slaven Bilic’in görevine son verdikten sonra tecrübeli isim Sam Allardyce’ı göreve getirdi. Geçtiğimiz çarşamba gecesi göreve atanan Sam Allardyce, kulübün resmi sitesine planları hakkında açıklamalarda bulundu.

Takımını ligde tutmak için elinden gelenin fazlasını yapmaya hazır olduğunu söyleyen 66 yaşındaki menajer, 29 yıllık tecrübesini en iyi şekilde kullanmak istediğini vurguladı. Allardyce, “West Bromwich Albion’un gelecek sezon Premier Lig’de olmasını sağlamak için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Şu anda, ne yapıp ne yapamayacağımı tahmin edemiyorum. Sadece elimden gelenin en iyisini deneyebilirim ve umarım geçmişte diğer kulüplerde de başardığım gibi başarılı olurum. West Bromwich Albion gelecek sezon Premier Lig futbolu oynarsa çok mutlu olacağım. Bence benim için sır, edindiğim deneyim ve bilgi; bir yönetici olarak hissedebileceğiniz şeyler açısından her zaman elimden geldiğince sıkı çalışmaya dayanmaktadır. Yanlış gittiğini gördüğünüz şeyleri düzeltebilirsiniz. Bu sadece sahada değil, genel olarak tüm antrenman sahasında” dedi.

“HERKESİN YARDIMINA İHTİYACIMIZ VAR”

Bu zorlu süreçte herkesin desteğine ihtiyacı olduğunu belirten Allardyce, “Antrenman sahasındaki herkes oyunculardan en iyi şekilde yararlanmaya yardımcı olabilir. Oyuncuların neden hak ettiklerini düşündükleri sonuçları alamadıklarını öğrenmek istiyorum. Oyuncuların neye benzediğini öğrenmek ve antrenman sahasındaki atmosferin nasıl olduğunu görmek istiyorum. Başlangıçta benim için nihai amaç, moralleri yükseltmek için bir oyunu olabildiğince çabuk denemek ve kazanmak. Asla benimle ilgili değil. Bunu kendi başıma yapamam. Çevremdeki herkesin yardımına ve desteğine ihtiyacım var. Herkes şu anda başardıklarından daha fazlasını başarmaları için ilham vermeye çalışmakla ilgilenmeli” diye konuştu.

Oyuncularıyla bugün tanışma şansı bulduğunu belirten 66 yaşındaki teknik adam, “Bugün oyuncularla sadece tanıştım, ancak onların başarılı olmak isteyen ve başarılı olmaya çalışan bir grup olduklarını şimdiden anlıyorum. Bence onlara biraz daha fazla güven aşılanırsa, bazı olumlu sonuçlar almaya başlayabilirler” diye belirtti.

“ÇOCUKLUĞUMA DÖNÜYORUM, KULÜBÜ TANIYORUM”

Çocukluğunda West Brom’u yakından takip etme şansına sahip olduğunu ve kulübün kültürünü bildiğini de vurgulayan Sam Allardyce, “Dudley’de yolun hemen aşağısında doğduğum için The Hawthorns’da çocukken harika anılarım var. Yıllarca Albion’u izledim. Artık menajer olma zevkine ve fırsatına sahip olduğum için geleceği dört gözle bekliyorum. Tarihi biliyorum ve taraftarların bu kulübe olan tutkusunu biliyorum. Eskiye geri dönüyorum. Cyrille Regis, Brian Robson ve Laurie Cunningham’a karşı oynadım. Oyuncular bundan hoşlanır. Stadyuma karşı büyük bir sevgim var ve harika bir atmosfere sahip. Bir menajer olarak oyuncuları, taraftarları ve bu kulüple bağlantılı herkesi tehlike bölgesinden uzaklaştırmaya çalışarak rahatlatabileceğimi umuyorum” ifadelerini kullandı.

Antrenörlük kariyerinde İngiltere milli takımı dahil olmak üzere birçok takımı çalıştıran Sam Allardyce; Bolton Wanderers, Blackburn Rovers, Crystal Palace ve Sunderland’ı ligde tutma başarısı göstermişti.

Kaynak: https://www.wba.co.uk