Saliba için iki dev karşı karşıya!

Kuzey Londra’nın iki ezeli rakibi Saint-Etienne’li William Saliba için karşı karşıya geliyor. İsmi uzun zamandır Arsenal ile anılan savunma oyuncusu için Tottenham’ın da devreye girdiği söyleniyor.

Geçtiğimiz hafta Sky Sports’ta yer alan haberde Arsenal’in 27 milyon sterlinlik bir teklifle Fransız temsilcisinin kapısını çaldığı belirtilmişti. Arsenal’in oyuncuyla ve kulübüyle anlaşamaya yakın olduğu söylenirken devreye Tottenham’ın girdiği kaydedildi.

Geçtiğimiz sezon takımı ile yeni bir sözleşme imzalayan genç oyuncunun kontratı 2023 yılında son bulacak. Saint-Etienne kulübünün başkanı ise oyuncunun başka bir takıma transfer olmasına rağmen bir sezon daha Saint-Etienne forması giymesi gerektiğini söyledi. Arsenal’in oyuncuyu bonservisiyle kadrosuna katıp Fransız temsilcisine kiralaması bekleniyor.

Laurent Koscielny’nin Fransa’ya gitme isteği nedeniyle Amerika kampına katılmaması ciddi sorunlara yol açarken, kulübün en yakın zamanda takıma savunma takviyesi yapması bekleniyor. Tottenham cephesinde ise Tobby Alderweireld’in her an Roma yolcusu olabilecek olmasından dolayı savunma hattına arayışlar devam ediyor.

Leave a Comment