Salah rekordan çok şampiyonluğu istiyor!

Mohamed Salah, Liverpool’un şampiyonluk unvanını elde etmesinin bireysel istatistiklerden daha önemli olduğunu söyledi. Mo Salah, 29 yıldır süren hasreti sonlandırmanın her şeyden daha önemli olduğunu vurguladı.

Mısırlı oyuncu, bugün Watford karşısında ya da hafta sonu oynanacak olan Everton maçında ağları sarsması halinde Premier Lig’in en hızlı 50 gole ulaşan oyuncusu olacak. Mevcut rekor 66 maçta 50 gole ulaşan efsane golcü Alan Shearer’a ait.

Salah en hızlı 50 gole ulaşan futbolcu rekorunu kırmak istediğini belirtmesine rağmen Liverpool’un zirvede kalmasının kendisini daha mutlu edeceğini belirtti. Salah, “50 gole gole ulaşmak benim için güzel olur. Hatta 51, 52… Kendimi geliştirmek ve iyi bir performans göstermek için çok çalışıyorum. Premier Lig kayıtlarına adımı yazdırmam elbette güzel fakat benim için Liverpool’un başarısı daha önemli” diye konuştu.

Mısırlı yıldız gelecek hafta oynanacak maçlardan ve fikstürden de bahsetti. Salah, “Gelecek sekiz günde üç farklı maça çıkacağız. Bizim için zor bir hafta olmasına rağmen istenilen sonuçları alırsak zirvede kalmaya devam edebiliriz. Bundan sonra sadece dokuz maç kalacak ve onlara odaklanmamız için gerekli zamana sahibiz. Daha da iyileşmek için zamanımız var” dedi.

Salah geçtiğimiz sezon başında 39,5 milyon avro karşılığında Roma’dan transfer edilmişti. Mısırlı yıldız ilk sezonunda harikalar yaratarak, kendini İngiltere’ye kanıtlamıştı. Geçtiğimiz sezon 32 gol atan Salah gol krallığında da zirvede yer almıştı.

Klopp’un kendisini kanatta kullanmasına rağmen gol krallığında Agüero ile yatıştığı hatırlatılan soruya Mohamed, “Bu sezon merkezde çok fazla oynamıştım ama genelde kanat oyuncusuyum. Kendimi 9 numara olarak nitelendirmiyorum. Fiziksel olarak kendimi koruyorum ve oynadığım pozisyonda çaba gösteriyorum. Sahada 9 numara olarak yer aldığımda görevim topu tutmak ve top sürmek zaman zaman 10 numara olarak sahada yer alıyorum o zamanlarda takıma faydalı olmak için derinlere iniyorum. Her zaman takımımın gol atmasına yardımcı olmak istiyorum. Premier Lig’deki en iyi golcülerden biriyim” cevabını verdi.

Leave a Comment