Salah hayallerinden vazgeçmeye hazır!

Mohamed Salah, Liverpool’un Premier Lig şampiyonluğunu kazanmasına yardımcı olmak için Şampiyonlar Ligi hayalini feda etmeye hazır olduğunu söyledi.

Jürgen Klopp’un öğrencileri 30. haftası tamamlanan Premier Lig’de Manchester City’nin 1 puan gerisinde ikinci sırada yer alıyor. Premier Lig’in tamamlanmasına sadece 8 hafta kaldı.

Liverpool, Premier Lig’de şampiyonluk için yarışırken bir yandan da Şampiyonlar Ligi’nde devam edebilmek için yarın Bayern Münih’e konuk olacak. Son Bundesliga şampiyonu ile Anfield’da golsüz berabere kalan Liverpool turu Almanya’da arayacak.

Her kulvarda attığı gollerle takımı için değişilmez isim olan yıldız Mohamed Salah, Premier Lig’in takımı için Şampiyonlar Ligi’nden daha değerli olduğunu söyledi. Kendisi için en prestijli kupanın Şampiyonlar Ligi olduğunu belirten Mısırlı golcü, “Size karşı dürüst olacağım. Şampiyonlar Ligi benim için en prestijli kupa. Ama tüm şehir ve kulüp için hayal şu an Premier Lig. Bundan dolayı kendi hayallerimden vazgeçersem mutlu olabilirim. Yapmak istediğimiz şey ikisini birden kazanmak, bunu başarırsak gerçekten çok mutlu olurum, istediğimiz tek şey bu” diye konuştu.

Premier Lig’de Manchester City ile olan rekabeti de değerlendiren Salah, “Rekabet gerçekten çok zor, onlar gibi bizim de büyük maçlarımız olacak. Yapabileceğimiz tek şey gelecekteki maçları kazanmak, umarım onlar en azından bir tanesinde başarısız olurlar ve şampiyon oluruz. Sezon sonunda neler olacağını göreceğiz ama zihinsel olarak her şeye hazırım” dedi.

Leave a Comment