Saka’nın hayali savunma değil!

Arsenal’in bu sezon için en büyük kazançlarından biri olan Bukayo Saka gelecekte Arsenal için kanat oyuncusu olmayı hayal ettiğini söyledi.

Sezona Avrupa Ligi maçlarında rotasyon olarak başlayan fakat Kolasinac ve Tierney’nin sakatlıkları sonucu takımın değişilmez sol beki olan Saka, şu an için Arsenal’in en fazla asist yapan oyuncusu konumunda. Sözleşmesinin bitimine 18 ay kala adı şimdiden transfer dedikodularına karışan genç yıldız adayı geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Hayalinin takımda bir hücum oyuncusu olmak istediğini söyleyen Saka; “Rüyam her zaman bir kanat oyuncusu olmak, maçları etkilemek, gol atmak ve asist yapmak gibi hissediyorum. Şimdilik yöneticinin benden istediği işi yapacağım.” dedi.

Arteta’nın gelişi ile sol bekte görev alması hakkında da konuşan Saka, “Arteta’nın anlayışı altında futbolumdan gerçekten keyif alıyorum. Bu benim doğal konumum değil ama bana ihtiyacım olan tüm tavsiyeleri verdi. Granit geride kaldı, David bana destek oluyor ve konuşuyor, bu yüzden son üçte birlikteyken kendimi ifade edip yapabileceğimi yapmam için şans veriyor. Premier Lig’deki kanatların savunuculara karşı nasıl oynadıkları ve kendimi nasıl konumlandıracağım hakkında çok şey öğrendim, çünkü sisteminde farklı. Çok daha yüksek oynuyorum çünkü kanatta içeri giriyor ve gitmeye başlıyorum. Benim için çok yer var ve bu benim için iyi. Topa sahip olduğumuzda bir tür kanat oyuncusu oynuyorum ama top olmadan geri dönüp boşluklar, pozisyonum ve sahip olduğum şeyler üzerinde çalışmalıyım.” ifadelerini kullandı.

Yükselen performansı ile dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu merak edilen bir başka konu olan transfer söylentileri hakkında da düşüncelerini söyledi. Saka, “Bütün bunları menajerim ve aileme bırakıyorum. Sadece futbolumun tadını çıkarıyorum ve futbolumu oynuyorum. Benim menajerim için dediğim gibi. Onlar hallediyorlar. Tabii ki futboldan zevk alıyorum, yeni antrenörün altında oynamaktan zevk alıyorum, böylece ne olacağını göreceğiz.” diye konuştu.

Genç oyuncu geçtiğimiz hafta sonu oynanan Newcastle United maçındaki performansı ile maçın oyuncusu ödülünü kazanmıştı.

Leave a Comment