Saha: “Martial, United’ın geleceğini temsil ediyor”

United’ın eski forveti Louis Saha, Anthony Martial’ın Manchester United’ın kupa kazanmasına yardımcı olmak için harika biri olduğunu söyledi.

Sky Sports, Juventus ve Chelsea’nin transfer dönemi yaklaşırken oyuncuya karşı çok istekli olduklarını belirtti ancak Saha, Martial’in kesinlikle Manchester’da kalmasından yana. Saha, “Kalmalı çünkü o harika bir yetenek.” dedi.

Genç oyuncunun United’ın geleceğini simgelediğini belirten Saha, “Elbette uzun vadeli bir plan için orada olduğunu anlaması gerekiyor çünkü kişisel bir kariyer, sadece kulüple ilgili değil. Eğer iyi oynamıyorsanız, bir kulübün sizi transfer edeceğini düşünebilirsiniz. Taraftarlar eleştirilere başlayacaklardır. Ama bu Anthony’nin durumu değil, taraftarlar tarafından seviliyor umarım yöneticiler tarafından da sevilir.” diye belirtti.

Mourinho’nun yaz aylarında Martial’ı satmaya istekli olduğu söylenirken, 22 yaşındaki oyuncu son beş Premier Lig maçında altı gol attı ve United için değişilmez oldu. Martial’in yükselen formuna övgüler yağdıran eski golcü, “Bence durum gerçek anlayışla ilgiliydi bazen bir şeyin eksik olduğunu hissediyorsunuz, oyuncular, taktikler… Bir taraftar olarak, oyuncular arasında bağlantı olmadığını hissedebiliyordum. Alanında çok fazla sorumluluk alması istendi çünkü büyük bir kaliteye sahip, muazzam bir oyuncu. Bazen onun vücut dilinin yanlış olduğunu görebilirsiniz. Ancak son birkaç hafta içinde harikalar yarattı.” diye konuştu.

Martial’in kendini geliştirdiğini vurgulayan Fransız, oyuncunun daha da etkileyici bir noktaya ulaşabileceğini söyledi. Saha, “Defansif anlamda da kendini geliştirmeye devam ediyor, çok mutlu olabileceğiniz birçok işareti gösteriyor. Eğer bunu çoğaltabilir ve etrafındaki diğer oyuncuları etkileyebilirse, bu büyük bir değişim olacaktır.” diye söyledi.

Manchester United’ı da değerlendiren Saha, “Sonuçlar daha iyiydi ama bazı önemli oyuncuların çok cesaret verici nitelikte işler yaptığını görüyoruz. Her şey sonuçlarla ilgilidir, bu yüzden onların iyi bir şekilde kendi yollarına geri dönmeleri gerekiyor.” dedi.