Sagna: “Arsenal’i böyle görmek beni mutlu ediyor”

Eski Arsenal oyuncusu Bacary Sagna, mevcut kadronun Unai Emery yönetiminde Arsene Wenger’e oranla daha fazla çalıştığını düşünüyor.

Bu yaz Wenger’ın yerini alan Emery, Arsenal ile harika bir seri yakaladı ve taraftarlar tarafından büyük bir desteği arkasına aldı.

İspanyol menajer bu hafta Marca’ya yaptığı açıklamada Wenger’in 22 yıllık saltanatının düşüş gösterdiğine inandığı için kulüpte “bir şeyler değiştirmek zorunda kaldığını” itiraf etti.

Wenger ile 7 sezon geçiren Bacary Sagna, Arsenal’in iyi olduğunu görmekten mutluluk duyduğunu belirtti. Sagna, “Geçen sezon ile bu sezonu kıyaslayınca garip bir tablo oraya çıkıyor, tamamen çılgınca. Sahada daha fazlasını vermek istiyorlar artık daha fazla çalışıyorlar. Arsenal’i böyle görmek beni mutlu ediyor, hala kalbimde olan bir takım, benim takımım.” dedi.

Fransız oyuncu Arsene Wenger’in ayrılışına ve onun yönetiminde Arsenal’in neler yaşadığına da değindi. Sagna, “Son iki yılda gördüğü tepkiler beni çok üzdü. Onun ayrılmasına çok üzüldüm. O hayatını bu kulübe adadı. Her zaman mükemmel olamazdı fakat çok ağır eleştiriler gördü. Arsenal onunla Arsenal oldu. Şu an mutluyum, oyuncular onsuz da projeye bağlı gibi görünüyorlar.” diye belirtti.

Arsenal forması ile 7 sezon geçiren Fransız sağ bek 2014 yılında bedelsiz olarak Manchester City’nin yolunu tutmuştu.

Kaynak: www.skysports.com