Rüdiger’den Hudson-Odoi çağrısı!

Antonio Rüdiger, takım arkadaşı Callum Hudson-Odoi’nin Chelsea’de kalması için çağrıda bulundu. Sky Sports News, Hudson-Odoi’nin Bayern Münih’ten gelen 35 milyon avroluk teklifinin ardından kulüpten ayrılmak için izin istediğini yazdı. Son dönemlerde adından çokça duyuran genç oyuncunun kalması için takım arkadaşı Rüdiger devreye girdi.

2020 yılına kadar kontratı olan Hudson, geçtiğimiz hafta sonu oynanan Sheffield maçında sahaya ilk 11’de çıkmıştı ve maça damga vurmuştu. Uzun zamandır Alman devi Bayern Münih ile adı anılan genç oyuncu için Chelseali taraftarlar da kayıtsız kalmadı. Odoi için attığı golden sonra “kalmanı istiyoruz” şeklinde tezahüratlar yapıldı.

Rüdiger’de Hudson’ın takımda kalması için gerekli çabayı gösteriyor. Alman stoper oyuncunun Chelsea’de kalması için takımın çaba göstermesi gerektiğini vurguladı. Rüdiger, “Söyleyebileceğim tek şey Chelsea onun kalmasını sağlamak zorunda. Bu genç yetenek bizi terk ederse yazık olur” dedi.

Sözlerine devam eden Rüdiger, Hudson’ın takımda kalması için yeni bir sözleşmeye ihtiyaç duyduğunu belirtti. Rüdiger, “Chelsea’nin ona yeni bir sözleşme yapması gerekiyor” diye söyledi.

Temmuz 2017’de Roma’dan Chelsea’ye katılan ve kariyerine Stuttgart’ta başlayan Rüdiger, daha önce Hudson-Odoi’nin kendisine Bundesliga’daki yaşamını sorduğunu itiraf etti. Rüdiger, “Bana sadece normal şeyler hakkında sorular sordu. Günün sonunda geleceği hakkında karar verdi. Odoi kaliteli bir oyuncu. Nasıl toplandığını görebilir, birine nasıl karşı koyduğunu görebilir, bizim için iyi olabilir” dedi.

Hudson-Odoi, pazar günü oynanan maçtan sonra tekrar Chelsea için oynayacak mı bilmediğini itiraf etti.

Kaynak: www.skysports.com