Rüdiger, Chelsea’den sözleşme bekliyor!

Sözleşmesinin son senesine girmeye hazırlanan Antonio Rüdiger, Chelsea‘nin henüz sözleşme görüşmelerine başlamamasına rağmen takımına olan bağlılığını vurguladı.

Antonio Rudiger, Ocak ayında baş antrenör değişikliğinin ardından Thomas Tuchel’in takımının daimi üyesi oldu ve deneyimli defans oyuncusu Chelsea‘nin 2020/21 sezonunu ilk dörtte bitirmesine ve Şampiyonlar Ligi zaferine ulaşmasına yardımcı olurken Stamford Bridge’deki sözleşmesinin tamamlanmasına sadece bir yıl kaldı.

2017 yılında kendisini Roma’dan Chelsea’ye transfer eden sözleşmesini sürdüren ve sözleşmesinin sona ermesine sadece bir yıl kalan Rüdiger, tüm sürece rağmen Chelsea’ye ve Thomas Tuchel’e olan bağını tekrar dile getirdi. Rüdiger, “Süreç her iki taraf için de farklı ilerliyor ve bunu anlayabiliyorum. Doğru bir şekilde geleceği planlamak istiyoruz, her zaman dediğim gibi önceliğim Chelsea. Takıma ve oyuna olan bağlılığım bu konuda da etkileyici oluyor” ifadelerini kullandı.

Sezonun ikinci yarısında özellikle Tuchel’in göreve gelmesiyle performasını artıran Alman stoper, Chelsea’nin Şampiyonlar Ligi’ni kazanmasında ve Premier Lig’i ilk dört içinde bitirmesinde oldukça büyük bir etken olarak dikkatleri tekrar üstüne çekti. Sözleşme tazeleme işlemlerinin henüz başlamamasından dolayı 2021/22 sezonunun sonunda serbest oyuncu olacak olan Rüdiger, ara transfer döneminde İngiltere dışındaki bir kulüple ön sözleşme imzalama şansına da sahip olacak.

Frank Lampard döneminde adı bir çok kez transfere konu olan Rüdiger geçtiğimiz devre arasında ise AC Milan’dan gelen kiralık teklifini reddetmişti. 28 yaşındaki oyuncunun Stamford Bridge’de uzun vadeli yeni bir sözleşme imzalamaya istekli olduğu, ancak sözleşmesinin son 12 ayını görmeye ve bir teklif gelmezse önümüzdeki yaz ücretsiz olarak takımdan ayrılmaya da sıcak baktığı İngiliz basınında yer aldı.

Kaynak: https://www.skysports.com