Ronaldo iki yıllık sözleşmeye imzayı attı!

Cristiano Ronaldo, hafta sonu Lizbon’da sağlık kontrolünden geçti ve Manchester United’a dönmeye bir adım daha yaklaştı.

Kırmızı Şeytanlar ile 2 yıllık anlaşmaya varan Ronaldo’nun sözleşmesinde uzatma opsiyonu da bulunuyor. Manchester United bu transfer için Juventus’a yaklaşık 20 milyon sterlin ödedi. Cristiano Ronaldo’nun Old Trafford’a dönüşünün tamamlanması için sadece vize detayları kaldı.

Ronaldo, United’dan haftalık 480 bin sterlinlik bir sözleşme alarak Premier Lig’in en yüksek ücretli oyuncusu olacak. Cristiano 11 Eylül’de oynanacak Newcastle maçıyla beraber Old Trafford’da ikinci “ilk” maçına çıkabilir. Manchester United’a transferi açıklanmadan önce adı şehrin mavi yakasıyla da anılan Ronaldo, Sir Alex Ferguson ve Rio Ferdinand’ın ikna çalışmaları sonucunda Kırmızı Şeytanlar’a transfer oldu.

Pazar günü oynanan Wolves maçı öncesi Ronaldo’yu istediğini açıklayan Ole Gunnar Solskjaer, “Umarım evrak işlerini halledip hemen takımımıza katabiliriz. Onun gibi bir oyuncuyla takımı daha yukarı seviyelere çıkaracağız” dedi.

Manchester United’ın teknik direktörü, Ronaldo’nun takıma farklı bir hava getireceğine dikkat çekti. Solskjaer sözlerine şöyle devam etti: “Ronaldo neler yapabildiğini burada göstermeye devam edecek. Yaşı hakkında yapılan konuşmaların hoşuna gittiğinden eminim. Her zaman olduğu gibi buna da cevap verecek ve herkese neler yapabileceğini tekrar gösterecek.”

Kaynak: www.skysports.com