Romelu Lukaku gün sayıyor!

Romelu Lukaku transferi için çalışmalarını hızlandıran Inter’de Sportif Direktör Piero Ausilio oyuncunun transferi için resmi girişimlerin başlatıldığını söyledi.

Antonio Conte’nin başa gelmesiyle tekrar eski günlerine dönmek isteyen Inter’in, bu yaz için belirlediği transfer hedeflerinde Lukaku hala ilk sırada yer alıyor. Inter kulübünün sportif direktörü Ausilio, Belçikalı yıldızın transferi için gerekli adımların atıldığını ve Manchester United’tan haber beklendiğini söyledi. Piero Ausilio, “İki önemli kulüp arasında resmi bir toplantı gerçekleştirdik. Ne olacağını yakın zamanda göreceğiz. Takip ettiğimiz tüm oyuncuları Antonio Conte ile görüşerek belirliyoruz. Onun isteklerini ve bizim isteklerimizi ortak bir noktada buluşturarak finansal parametreler doğrultusunda gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.

Manchester United’a geldiği günden itibaren eleştirilen ve Ole Gunnar Solskjaer’in kendisini birinci forvet olarak düşünmediğini açıkça kabul eden Lukaku’nun transfer için onay beklediği İngiliz basınında yer aldı.

United ile sözleşmesi 2022 yılına dek süren Lukaku için İtalyan temsilcisinin bu transferi gerçekleştirmek istiyorsa kesenin ağzını açması bekleniyor. FFP baskısına rağmen yüksek bonservisli Romelu ısrarında bulunan Inter’in 85.000.000£’luk bir teklifle United’ın kapısını çaldığı konuşuluyor. 2017 yılında Everton’dan Old Trafford’a gelen Lukaku için Kırmızı Şeytanlar 75.000.000£ transfer ücreti ödemişti.

Leave a Comment