Roma’nın gözü Sarri’nin üstünde!

Roma, Sky kaynaklarına göre, gelecek sezon onlara koçluk yapmakla ilgilenip ilgilenmeyeceğini görmek için Maurizio Sarri’nin temsilcileriyle irtibata geçti.

Sarri, Chelsea’nin başında sezona iyi bir başlangıç yapmıştı ve birçok futbol yorumcusu tarafından övgüler almıştı. Fakat son haftalarda alınan kötü sonuçlar ve özellikle Stamford Bridge’de taraftarların yoğun protestosu İtalyan teknik adam için yolun sonunu işaret ediyor.

Manchester City karşısında alınan ağır mağlubiyetin ardından FA Kupası’nda da Manchester United’a boyun eğen Mavilerde taraftarlar çılgına dönmüş durumda.

Geçtiğimiz hafta Sky Sports yorumcusu ve eski Liverpool efsanesi Jamie Carragher’ın Sarri için söyledikleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Maurizio Sarri’yi sert bir dille eleştiren Carragher, İtalyan menajer için şu ifadeleri kullanmıştı: “Sarri bence Chelsea’yi Arsenal’e dönüştürüyor, onun oyuncuları maçlar için motive edemediğini düşünüyorum.”

Bu hafta başlarında, İngiliz basınında Sarri’nin süresinin dolduğu ve sezon sonunu göremeyeceği belirtildi. Böyle bir kararın alınması durumda teknik ekibin içinde yer alan Zola’nın ise geçici olarak takımın başına geçmesinin uygun görüldüğü ifade edildi.

Sky Sports kaynakları ise Maurizio’nun tekrar İtalya’ya döneceğini yazdı. İtalyan teknik adamla adı anılan Roma’da da işler yolunda gitmiyor. Serie A’da beşinci sırada bulunan Roma, geçtiğimiz haftalarda Coppa İtalia’da karşılaştıkları Fiorentina’dan tarihi fark yemişti. Ses getiren haberde Roma patronu Eusebio Di Francesco’nun koltuğuna Sarri’nin sıcak baktığı vurgulandı.

Alınan kötü sonuçlar doğrultusunda takımın yıldızı Eden Hazard’ın da nasıl bir tepki vereceği merakla bekleniyor.

Kaynak: https://www.skysports.com

Leave a Comment