“Roma’dan ayrılmak beni ağlattı”

Liverpool’un sezon öncesi Roma’dan transfer ettiği Alisson Becker, Gazzetta dello Sport’a açıklamalarda bulundu.

Liverpool kalecisi Alisson, yaz aylarında Roma’yı terk etme kararı alırken gözyaşlarını tutamadığını açıkladı. Alisson, “Roma’dan ayrılmak zordu, karımla birlikte uzun uzun ağladım.” dedi.

26 yaşındaki oyuncu, temmuz ayında Anfield’a 67 milyon sterlin karşılığında gelmişti ve Loris Karius’un Şampiyonlar Ligi finalindeki hatalarından sonra Jurgen Klopp’un ilk tercihi olarak kadroda yer buldu.

Gazzetta dello Sport’a konuşan Alisson, Serie A kulübünden ayrılmanın zor olduğunu belirtti. Fakat kariyeri için doğru adımı attığını aktaran Becker, “Dürüst olmak gerekirse, profesyonel bir seçim yaptım, kariyerim için bir adım attım ve Roma benim sayemde büyük paralar kazandı.” dedi. Sözlerine devam eden Alisson, “Aklımda Liverpool’a gitmeye karar verdim, ama kalbim hala gözyaşlarıyla doluydu. Roma’da iki yıl geçirdim, kızım orada doğdu, birçok arkadaşım hala orada.” diye söyledi.

Şampiyonlar Ligi maçı için İtalya’ya dönen Becker, Roma şehri hakkında düşüncelerini belirtti. Alisson “Trevi çeşmesi karanlıkta sizi harekete geçirecek kadar güzel ama en sevdiğim yer Colosseum, orada tarih nefes alıyor.” diye belirtti.

Alisson, Liverpool için gösterdiği performanstan ötürü büyük övgüler aldı. Leicester maçında yaptığı hata dışında eksiksiz bir görüntü sergileyen Brezilyalı kaleci Liverpool kadrosunda yerini sağlamlaştırdı.

Kaynak: www.skysports.com