Rodgers: “Zor bir maç bekliyoruz!”

Chelsea deplasmanı için hazırlıklarını sürdüren Leicester City menajeri Brendan Rodgers, hafta sonu oynanacak maç için katıldığı basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Chelsea maçı hakkında Brendan Rodgers: “Maça iyi hazırlanıyoruz ve zor bir maç bekliyoruz ama bu maç için aynı zamanda sabırsızlanıyoruz. Maça yönelik planlarımızı tamamlamak için henüz bir günümüz daha var, çalışmaya devam ediyoruz.”

Chelsea hakkında Leicester City patronu Brendan Rodgers: “Böyle bir takıma karşı oynamak her zaman zordur. Teknik olarak iyi oyuncularla Spurs’e karşı çok iyi bir takım olduklarını ve kazanmak için gerekli hırsa ve motivasyona sahip olduklarını gösterdiler. Kolay olmayacağının fakrındayız.”

Chelsea tarafından takip edilen Wesley Fofana’nın kondisyonu hakkında Rodgers: “Hafta sonu oynanacak maç için kadroda olmayacak. U23 takımıyla antrenman yaptı ve çalışmalarını sürdürüyor.”

Wesley Fofana’nın durumunun Manchester United kadrosuna katılan eski oyuncusu Harry Maguire ile benzerlik taşıyıp taşımadığı hakkında sorulan soruyu cevaplayan Rodgers: “Hayır, bu tamamen farklıydı. O dönem bu transferin gerçekleşeceğinin farkındaydım ve bu konuda Harry ile konuşmuştum. O ise olması gerektiği gibi odak noktasını kaybetmedi ve takım için çalışmalarını sürdürdü, sonunda transfer gerçekleşti ve kendi yolunu çizdi. Ama her zaman dediğim gibi odak noktamız farklı, biz sadece takımı ve elimizdeki oyuncuları düşünüyoruz.”

Olası transfer hamleler hakkında Brendan Rodgers: “Umarım kulüp bunu gerçekleştirebilir, takımı geliştirmek istediğimizi hepimiz biliyoruz. Takımın bunu yapabilmesi gerçekten iyi olur, sonuçta kadroyu geliştirmek her zaman önemlidir, ancak belirttiğim gibi odak noktamız şu an sahip olduğumuz isimlerle takımın gelişimini sürdürmek.”

Kaynak: https://www.lcfc.com/