Rodgers: “Ligin sonunu konuşmak için henüz çok erken!”

Leicester City menajeri Brendan Rodgers, Norwich City maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Rodgers, takımı ve oyuncuları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Düzenlenen basın toplantısına katılan Brendan Rodgers, sözlerine oyuncularının durumu ile başladı. Oyuncuları hakkında görüşlerini bildiren Rodgers, “Vestergaard sağlık ekibiyle birlikte ve onu gelecek hafta sahaya çıkarmayı umuyoruz. Justin harika görünüyor. Çok iyi çalıştı. Spor bilimleri ekibi ondan çok memnun. Onu geri alabilirsek, bizim için yeni bir transfer gibi olacak. O çok yetenekli bir oyuncu, yorulmadan çalışıyor. Çok fazla güç çalışması yapıyor. Bizim için çok büyük bir destek olacak. Maddison’a gelirsek. Tam olarak hazır olduğunu düşünmüyorum. Performansını artırmak için birkaç maça ihtiyacı var. Kalçası gayet iyi, birkaç maç sonra tam olarak hazır konuma gelecektir. Sakatlıklara bakarsanız Wesley Fofana… Bu konuda yapabileceğiniz pek bir şey yok. Jonny bir süredir takımla çalışmıyor. Ryan virüse yakalandı ve onu da kaybettik. Wesley’nin yaşadığı büyük bir şanssızlıktı. Jannik söz konusu olduğunda, onunki o kadar ciddi görünmüyor” dedi.

Sakatlık tablosuna açıklık getirmesinin ardından transfer haberlerine ve takımının durumuna değinen Rodgers, transfer edebilecekleri oyuncu profilini tanımladı. Rodgers, “Baktığımız şey, topla veya topsuz penetrasyon arayışında olan, kalite sunabilen ve ileride pres yapabilen biri. Bunu yapabilecek birkaç seçeneğimiz var. Tam olarak Perez’in yerine birini aradığımızı söyleyemem, sadece aradığımız kriterler bunlar. Choudhury’nin durumu ise henüz net değil. Teklif gelene kadar beklememiz gerekiyor. Hamza’nın tavrı birinci sınıftı. Dışarı çıkıp çıkmayacağına dair bir sürü spekülasyon var. Ama bize hiçbir teklif gelmedi. Öne çıkmamasına rağmen antrenmanlarda harikalar yaratıyor. Nerede olduğunu anlıyor. Sürekli olgunlaşıyor. Onun adına mutluyum” ifadelerini kullandı.

Basın toplantısının devamında takımının gelecek planlarından ve Norwich City maçından bahseden Rodgers, ilk dört hakkında konuşmak için erken olduğunu vurguladı. Rodgers, “Daha çok erken, henüz sadece iki maç yaptık. 10 maç sonra değerlendirip nerede olduğumuzu göreceğiz. Çok fazla inişler ve çıkışlar olacak. İlk dört konuşmayı şu an için erken buluyorum. Her yarışmada meydan okumak istiyoruz. Geçen sene iyi bir pozisyondaydık, ancak o zamanlar ligi Avrupa Ligi’ne göre önceliklendiriyorduk. Sakatlıklardan uzak kalırsak, bu her yarışmada mücadele etmemizi sağlar. Rekabetçi olmaya çalışıyoruz. Premier Lig ya da Avrupa Ligi diye ayırmıyoruz. Şu an önümüzde Norwich City maçı var. Liverpool ve Manchester City’ye karşı iki zorlu maç yaptılar, zor bir başlangıç. Geçtiğimiz hafta iyi oynadılar ve bundan güven kazanacaklar. Daniel’in takımları her zaman çok pozitif, her zaman iyi oyunculara sahip. Seviyemize göre performans göstermeliyiz ve daha sonra iyi bir sonuç alma şansımız olacak. Elimizden geleni yapacağız” dedi.

Son olarak geçtiğimiz hafta West Ham’a karşı alınan 4-1’lik ağır mağlubiyeti değerlendiren Rodgers, sert ifadeler kullandı. Rodgers, “Ben her zaman dürüstüm ve bunu kabul ediyorlar. Bizim için hayal kırıklığı oldu. Maç içinde bir adam kaybetmek asla kolay değil, ama daha önce 10 adamla kazanmıştık. Biz bahane kullanmayı sevmiyoruz. Yapı olarak çok iyi değildik. West Ham, kötü oyunumuz sonucunda bizi cezalandırdı” dedi.

Kaynak: https://www.lcfc.com/