Rodgers: “Heyecan verici bir dönem yaşamak istiyoruz!”

Leicester City patronu Brendan Rodgers, hafta sonu oynanacak zorlu Manchester City maçı için düzenlenen basın toplantısında takımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Düzenlenen basın toplantısına sakatlık güncellemeleriyle başlayan Rodgers, oyuncunlarının durumlarına açıklık getirdi. Justin ve Fofana’nın henüz uygun olmadığını belirten Rodgers, “Oyuncularımızın çoğu geri döndü ve müsait durumdalar, belli ki bazıları hala kondisyon konusunda yetersiz. James Justin ve Wesley Fofana dışında herhangi bir problem yok gibi duruyor. Ryan Bertrand geri dönecek ve takım için uygun olacak. Bu gelişmelerin ardıdan takım için farklı bir strateji hazırlıyoruz. Oyuncuların ne kadar dayanabileceğinden mümkün olduğunca emin olmalıyız, ancak durumları kesinleşmeden önce takım olarak nerede olduğumuzu göreceğiz. Jonny Evans ve Jannik Vestergaard çok, çok iyi ilerliyor. Oyuncuların sakatlık durumlarını toplama ve kondisyon seviyelerini artırma konusunda iyi bir uluslararası ara verdik, umarım tüm oyuncular maç için formda ve müsait olurlar” diye konuştu.

Sözlerine devam eden Rodgers, “Bu sadece sezonun başlangıcındaki bir gelişme. Çok sayıda takımdan uzak kalan oyuncumuz vardı, ancak üç maçtan ikisini kazanarak sağlam bir başlangıç ​​yaptık. Benim için heyecan verici olan kısım, umarım geri dönen oyuncularımızla yakaladığımız grafiği performansımızla ve kondisyonumuzla sürdürmeye devam etmemiz olacak. Uluslararası arada oynayan diğer oyuncular ise zindelik olarak artı kazanacaklar. Umarım hepsi zinde ve hazır bir şekilde geri dönerler. Bir sonraki uluslararası araya kadar gerçekten heyecan verici bir dönem yaşamak istiyoruz” dedi.

Sakatlık ve takım performansı hakkında düşüncelerinin ardından takıma yeni katılan Ademola Lookman’a değinen Rodgers, yetenekli oyuncuyla çalışacak olmaktan heyecan duyduğunu belirtti. Brendan, “Onunla çalışmaktan gerçekten heyecan duyuyorum. O üst düzey bir yetenek. Umudum, geldiği ortamda parlaması. Leicester taraftarlarının onun adına gerçekten heyecanlanacağından şüphem yok” diye belirtti.

Kaynak: https://www.lcfc.com/