Rodgers, “Harvey yakında tekrar kadroya seçilecektir”

Leicester City menajeri Brendan Rodgers, formda oyuncusu Harvey Barnes’ın İngiltere Milli Takımı’ndan yakın zamanda tekrar davet alacağına inandığını söyledi.

Bu ay oynanılacak olan uluslararası maçlar için Gareth Southgate tarafından İngiltere kadrosundan çıkarılan Harvey Barnes’a Brendan Rodgers’tan destek geldi. Oyuncusunun yakın bir zamanda tekrar milli takım kadrosuna çağırılacağından emin olduğunu belirten Rodgers, “Harvey iyileşiyor ve eminim onun dahil olduğu başka kadrolar da olacaktır. Milli takımın sahip olmadığı bir oyuncu, çünkü koşusu ve oyun tarzı bakımından farklı. Sezona çok iyi başladı ve fırsatı yakaladı. Grupla en son tanışması onun için büyük bir motivasyon olacak. Verilen fırsat için çok minnettardı, bunu hak etti ve iyi oynamaya devam etti. Yapabileceği tek şey, Leicester için iyi performans gösteren işi devam ettirmek ve gelişmeye devam etmek” diye konuştu.

22 yaşındaki Harvey Barnes bu sezon şu ana dek Leicester City formasını 10 resmi maçta terletti ve 3 gol, 1 asistlik performansıyla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.