Rodgers, “Cengiz hız kazanmaya başladı”

Leicester City baş antrenörü Brendan Rodgers, hafta sonu oynayacakları maç öncesinde düzenlediği basın toplantısında birçok konuya dikkat çekti. Rodgers içinde bulundukları yoğun fikstürün kendilerine yardım edeceğini vurguladı.

Avrupa Ligi’nde yoluna devam eden ve bir yandan Premier Lig’de zirve yolculuğunda olan Leicester City‘de teknik adam Brendan Rodgers, düzenlenen basın toplantısında fikstür yoğunluğundan, oyuncularının performanslarına kadar birçok konuda düşüncelerini ifade etti.

“ÇOK OYNAMAMIZ BİZİ GÜÇLENDİRECEK”

Avrupa Ligi’nde devam ettiklerini belirten Rodgers, Noel’e kadar oluşacak yoğun fikstüre rağmen şu ana kadar çok fazla maç yapmış olmalarının alışkanlık sağlayacağını söyledi. Rodgers, “Avrupa futbolunun içinde olmanın güzelliği gerçek bir değişimin olmamasıdır. Sürekli olarak pek çok oyun oynadık, çok az antrenman ve hazırlık süresi vardı ancak bu sezonun üstesinden gelmemizin en önemli zorluklarından biri uyarlanabilirlik olacaktı. Oyuncular bunu fiziksel kapasiteyle ama aynı zamanda taktik olarak da yaptılar. İdeal futbolcum, farklı oyun biçimlerini ve farklı stilleri yorumlayabiliyor. Çok fazla maça çıkmış olmamız, bizi sıkıntılı zamanlarda daha direnç sahibi yapacak. Oyuncular bunu farklı sistemlerde nasıl yapacaklarını gösterdiler, bu yüzden bununla gerçekten çok iyi başa çıktılar. Çok odaklanmış bir grup. Grubumuzda büyük bir dürüstlük var. Hangi takımla oynarsak oynayalım ve hangi sistemi oynarsak oynayalım, onlar bunu maksimumda oynadılar ve şimdiye kadar çok iyiydi ancak hala ligde konuşmak nispeten erken” dedi.

Yoğun fikstür yorumlarının ardından Cengiz Ünder hakkında gelen soruyu da yanıtlayan Rodgers, “Her zaman daha fit oluyor. İçinde bulunduğumuz yoğunluğa da açıkça adapte oluyor. Şimdi hızını toparladığını görüyorsunuz. Sahip olduğu şey sol ayağında belli oluyor. Orada kaliteli bir oyuncumuz var. Onun bizimle olması harika ve yeteneklerini daha çok göstermek için çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Sakatlık sorunu yaşayan oyuncuları hakkında güncelleme istemesi üzerine oyuncularının durumları hakkında da konuşan Rodgers, “James iyi durumda, onu dün dinlendirdik. Eğitimi yeni bitirdi ve kesinlikle mükemmeldi, bu yüzden iyi. Timothy Castagne yine çok, çok iyi antrenman yapıyor. Muhtemelen bu hafta sonu için dışarı çıkacak, ancak hafta ortasında ve önümüzdeki hafta sonu nerede olduğunu göreceğiz ama iyi görünüyor. Çağlar da aynı. Onu biraz daha büyütmemiz gerekiyor ama çok da uzakta değil. Daniel Amartey eğitime geri döndü ve çok iyi antrenman yaptı. Bu sadece onunla ilgili bir süreç olacak ve onu maçlara tekrar tanıtabileceğimiz bir süreç olacak. Ricardo, muhtemelen biraz daha geride bu yüzden muhtemelen onun için birkaç haftaya daha bakıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: https://www.lcfc.com