Rodgers, “Ayrılmak zor oldu”

Brendan Rodgers, Celtic’ten Leicester’e geçişinin “çok zor bir karar” olduğunu belirterek, Premier Lig’de yeni bir meydan okuma fırsatı bulduğunu söyledi.

Celtic’in başında iki sezon şampiyonluk elde eden Rodgers bu sezon da o yolda ilerlerken sürpriz bir şekilde Puel’in yerine Leicester City’nin yolunu tuttu. Brendan Rodgers Leicester City’nin başında ilk maçına Watford karşısında çıkacak.

Leicester’a gelişini anlatan Rodgers, “Çok zor bir karardı. Bu kararı yüreğimde verseydim, Kelt’te yaşam boyu geçirirdim çünkü inanılmaz bir kulüp ve tüm hayatım boyunca desteklediğim bir kulüp olacak. Her şey çok hızlı bir şekilde oldu. Bu bana sunulan bir fırsattı ve tabii ki duygusal olarak bunu çıkarmak zorundaydınız. Celtic’te yaklaşık üç yıl içinde elde ettiğimiz her şeyle, bir sonraki zorluğuma geçmenin zamanının geldiğini hissettim. Ayrılma fırsatım oldu, ve Leicester’ın sahip olduğu hırsla, kabul etmem zor olmadı. Celtic’ten ayrılmak gerçekten çok zordu. Hala üzgün olan bir aileye sahibim. Kariyerim için bu kararı bir futbol menajeri olarak kaldırmak zorundayım ve şu an için mutluyum” dedi.

Celtic ile kariyerinin en başarılı dönemini geçiren Rodgers’a şampiyonluk yolunda takımdan ayrıldığı için tepkiler gelmişti. Taraftarlar alınan bu kararın ardından geçtiğimiz hafta Rodgers’ı hedef gösteren bir pankart açmıştı. Pankart hakkında neler düşündüğünü aktaran Rodgers, “Olanların bir kısmını gördüm. Hazır değillerdi ama zamanla orada olduğum dönemde neler yaptığımı kulüp için anlayacaklardır. Basit bir kulüp için ayrılmadım” dedi.

Leave a Comment