Rodgers Avrupa’ya gitmek konusunda kararsız!

Brendan Rodgers, Avrupa kupalarında yer almanın kadrosu için artıları ve eksileri olabileceğine inanıyor. Leicester teknik direktörü Brendan Rodgers, Avrupa Ligi elemelerinin takımı için çok erken gelebileceğini, ancak karşılaştıkları zorlukları aşabileceklerini söyledi.

Leicester City, geçtiğimiz hafta Newcastle United’a karşı 1-0 mağlup olmasına rağmen Premier Lig’de yedinci sırada kalmaya devam etti. Manchster City’nin FA Kupası finalinde Watford’u geçmesi halinde Rodgers’ın öğrencileri Avrupa’ya geri dönüş yapabilecek.

Brendan Rodgers’ın gelişiyle adından sık sık söz ettiren Leicester City, lig basamaklarını hızlı çıkmaya devam ediyor. Rodgers, hedeflerinden bahsederken Leicester’ı ilk 6 takımdan biri yapmak istediğini fakat Avrupa Kupalarının bu hedefi iyi ya da kötü etkileyebileceğinden emin olmadığını söyledi.

Rodgers, “Bunun aleyhinde büyük bir tartışma var, kimisi iyi kimisi ise kötü olacağını söylüyor. Kararsızım. Özellikle bizim için yeni bir şey yaratırken çok erken olabilir fakat fırsat varken karşı koymakta zordur. Şu an kimse istemiyor gibi görünüyor fakat geçtiğimiz hafta kaybetmemize rağmen etrafımızda yer alan diğer takımlarda maçlarını kaybetti. Ama bizim için tüm sezonu en iyi şekilde, en yukarıda bitirmek her zaman daha iyi olacak. Eğer yedinci olarak oraya gitme hakkı kazanırsak mutlu olmalıyız. Gelecek sezon Avrupa Ligi’nde olup olmamamızın dışında nelerle karşılaşabileceğimizi biliyoruz” dedi.

Leicester City cumartesi günü West Ham United ile karşılaşacak, gelecek hafta ise Arsenal ile kozlarını paylaşacak.

Leave a Comment