Robertson’a göre yılın futbolcusu Dijk

Liverpool’da savunmanın solunda yer alan Andrew Robertson, bu sezon yılın futbolcusu için adayının Virgil van Dijk olduğunu söyledi. Robertson, takım arkadaşının bu sene ödülü üstlenmesi gerektiği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Hollandalı stoper, Manchester City’nin üçlüsü Agüero, Sterling ve Silva dışında takım arkadaşı olan ve aynı zamanda geçen seneki ödülün sahibi Salah’ın yanında bir başka favori olarak yer alıyor.

Profesyonel Futbolcular Derneği, 1974 yılından bu yana verdiği Yılın Futbolcusu ödülünü sadece 5 kez savunma oyuncalarına verdi. Savunmada yer alıp bu ödülü alma hakkı kazanan son isim ise 14 yıl önce John Terry oldu.

Dijk bu sezon Liverpool’un şampiyonluk yarışında yer almasında en önemli etkenlerden biri olarak fazlasıyla dikkat çekti. Etkili bir rol üstlenen Dijk, Liverpool’un bu sene 16 maçı gol yemeden tamamlamasında kilit isimdi. Savunmadaki performansını korurken hücumda da sonuca giden Hollandalı yıldız isim geçtiğimiz hafta oynanan Watford maçında iki kez fileleri sarstı.

Andrew Robertson ise takım arkadaşının performansını üst seviye olarak değerlendirirken, verilecek ödülü hak ettiğini söyledi. Robertson, “Sezonun sonuna daha 10 maç var ve başka oyuncular bu ödül için atak yapabilir. Fakat Dijk bu sezon harika işler çıkartıyor ve iltifatları topluyor. Eminim bu ödüle odaklanmak yerine takıma odaklanacak. Ödüller her zaman özeldir fakat alamazsan unutup geçmelisin. Kendisi çok tutarlı, geçmiş maçlarda oynadığı gibi devam ederse ödülü almaması için hiçbir neden yok. Onun yanında oynamam hayatımı kolaylaştırıyor. Biri üstüne gelirken onun içeride olması beni rahatlatıyor. Benim için şu an dünyanın en iyi merkez savunması halinde. Kendisine güveniyor ve daha iyi olabilmek için hala çok genç” dedi.

Leave a Comment