Rob Holding sezonu kapattı!

Arsenal savunma oyuncusu Rob Holding’in sakatlığı hakkında beklenen raporlarını açıkladı. Genç savunma oyuncusunun Manchester United ile oynanan maçta sol diz ön çapraz bağlarının koptuğu bilgisi verildi. 23 yaşındaki oyuncunun geçirdiği ağır sakatlıktan dolayı sahalardan tam 9 ay uzak kalacağı belirtildi.Holding’in gelecek sezonun başını da kaçırması bekleniyor.

Unai Emery geçtiğimiz yaz takıma katılan Sokratis yerine sıklıkla Rob Holding’e forma şansı veriyordu. Son dönemlerde beklenenden daha fazla katkı veren İngiliz oyuncu 16 resmi maçta görev aldı.

Arsenal kulübünden yapılan açıklamada “Rob önümüzdeki günlerde ameliyat geçirecek ve rehabilitasyonun altı ila dokuz ay arasında süreceği bekleniyor. Kulübümüzdeki herkes, Rob’un en kısa sürede sahalara geri dönmesini sağlamak için sıkı çalışacak.” ifadeleri yer aldı.

23 yaşındaki Holding sosyal medya üzerinden takım arkadaşlarına ve kulübüne destekleri için teşekkür mesajı yayınladı. Holding, “Son birkaç gün boyunca tüm taraftarlara, oyunculara ve personellere destekleri için teşekkür ederim.” dedi.

Son maçlarda üçlü savunma hattı ile sahaya çıkan Unai Emery’nin Holding’in yerine kimi tercih edeceği merakla bekleniyor. Manchester United maçında Holding’in yerine takımın tecrübeli oyuncusu Lichsteiner geçmişti. Koscielny ve Monreal’in takıma dönüşüyle formayı kimin alacağı merak konusu. Unai Emery’nin savunma hattında istediği uyumu sağlayamaması halinde tekrar dörtlü savunmaya dönmesi bekleniyor.

Arsenal son 20 resmi maçta mağlubiyet görmedi ve hafta sonu Huddersfield ile karşılaşacak.