Reguilon, “Mourinho’nun isteği yeterli oldu”

Bu yaz Real Madrid’den Tottenham’a katılan ve gösterdiği performansla taraftarları sevindiren Sergio Reguilon, Jose Mourinho ve Tottenham’a transferi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Tottenham’a transferinde Jose Mourinho’nun çok büyük bir etkisi olduğuna dikkat çeken yetenekli isim, Portekizli menajere karşı Real Madrid yıllarından itibaren bir sevgisinin olduğunu belirtti. Reguilon, “Benim evimde, hepimiz Mourinho’nun büyük hayranıydık. O dünya çapında bir yönetici ve gelme kararımda çok önemliydi. Aslında birçok takımdan ilgi vardı fakat Tottenham’ın isteğinden sonra her şey kolaylaştı, tercihim beni zorlamadı. Ülkemi, ligimi ve ailemi terk etmek daha zordu, ama her şey iyi gitti. Buraya geldiğimden beri, gerçek şu ki kulüp beni çok iyi bir şekilde şaşırttı. Antrenman tesisleri, takım arkadaşlarım, her şey. Stadyum delice. Şimdiye kadar gerçekten çok eğlendim. Mourinho, Madrid’deyken çok genç bir futbolcuydum ve onu uzaktan takip ederdik. Ona karşı büyük bir hayranlığım olduğunu herkes biliyor, Tottenham tercihimin en önemli etkeni oydu” dedi.

“BALE BANA YARDIMCI OLDU”

Gareth Bale ile beraber transfer olmasının kendisine kolaylık sağladığını belirten Sergio Reguilon, Real Madrid’den ayrılmasının ise kendisini zorladığını belirtti. Reguilon, “Madrid’deyken Bale ile konuştum. Bana Tottenham’da nasıl bir şey olduğunu anlattı. Buraya zaten takım arkadaşım olan biriyle gelmek bana yardımcı oldu. Ona bazı şeylerin nasıl olacağı hakkında sorular sordum. Gerçek şu ki, bana çok yardımcı oldu, diğerleri de öyle. İlk günden beri, tüm takım arkadaşlarım beni çok güzel karşıladılar. Her zaman bana gelip ihtiyacım olan bir şey olup olmadığını veya yapabilecekleri bir şey olup olmadığını soruyorlar. Yavaş yavaş onları sadece PlayStation veya televizyondan tanıdığım oyuncular olarak değil, insan olarak daha fazla tanıyorum. Akademiden Real Madrid’deki ilk takıma geçmek çok zor. Orası dünya yıldızlarının yeri ve öyle oyuncularla oynamak için kendinizi zorlamalısınız. Real Madrid benim olduğum kulüp, büyüdüğüm kulüp ve onlarsız bir hiçim. Ayrılmak zor bir adımdı ama bir noktada atman gereken bir adım oldu ve benim için doğru zamanın olduğunu düşünüyorum. Aileni ve her şeyi terk etmek gerçekten zor ama bu lig benim için dünyanın en iyisi ve burada çok mutluyum” diye konuştu.