Rashford karar vermek için acele etmiyor!

Manchester United‘ın yıldız ismi Marcus Rashford, omzundan ameliyat olup olmayacağına karar vermek için EURO 2020’nin tamamlanmasını bekleyeceğini açıkladı.

Geçtiğimiz Kasım ayından bu yana yaşadığı sakatlığın ağrılarından kurtulamayan ve her geçen gün daha sert bir şekilde problemlerle karşılaşan 23 yaşındaki oyuncu, alacağı kararı milli takımla geçirdiği sürecin arkasına koymayı tercih etti. Omzunda yırtık bulunan ve henüz EURO 2020’de ülkesi adına yeteri kadar iyi bir performans sergileyemeyen Rashford, sakatlığı hakkında vereceği kararı değerlendirdi.

Yaşadığı olumsuz durumun sonucunu birkaç hafta içinde netleştireceğini vurgulayan Rashford, “Ya ameliyat olacak ya da olmayacağım, henüz bilmiyorum. İhtiyacım olup olmadığından henüz yüzde yüz emin değilim, bu yüzden böyle bir ihtiyaç geldiği gibi bu kararı alacağım. Burada güçlü bir şekilde sezonu bitireceğim. Rahatlamak ve ne olacağına karar vermek için birkaç haftam var. Ne gerekiyorsa onu yapacağım” dedi.

İngiltere’nin bu yazki turnuvaya katılımını takiben herhangi bir operasyon veya müteakip rehabilitasyon, Manchester United’ın 14 Ağustos’ta Leeds United’a karşı oynayacağı Premier Lig’deki açılış maçı için Marcus Rashford’ı şüpheli hale getirebilir. Olası zaman dilimleri hakkında konuşmasını sürdüren Rashford, “Doktorlar henüz bir şey söylemedi. Tek şey sezon devam ederken ve buraya gelerek ameliyat olma şansımın olmadığını biliyordum, bu yüzden ameliyatın beni ne kadar süre dışarıda bırakacağını bilmiyorum. Tamamen buraya konsantre oldum. Turnuva bittiğinde kendime bu soruyu soracağım” diye konuştu.

EURO 2020 altında İngiltere milli takımı için elinden gelenin en iyisini yapamadığını da itiraf eden Rashford, sakatlığını bahane etmemeyi tercih etti. Rashford, “Açıkçası elimden gelenin en iyisini ve yapabileceğimi bildiğim şeyi yapmıyorum. Bunun nedeni ne olursa olsun, gerçekten önemli değil çünkü sezonun başından beri bu devam ediyor. United ile sezonu bir şekilde tamamlamayı başardım. Sanırım 36 gole katkım vardı ama dönüp bunlara bakmıyorum. Olaylara böyle bakmıyorum. Sadece istiyorum. her oyun için de böyle mevcut olacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.skysports.com