Rashford, “Aralarındaki rekabet bizi motive ediyor”

Manchester United’ın yıldız oyuncusu Marcus Rashford, Manchester City ve Liverpool arasında geçen şampiyonluk yarışlarının kendilerini daha çok motive ettiğini söyledi.

Manchester United, geçtiğimiz sezonu Liverpool’un 33, Manchester City’nin ise 15 puan gerisinde tamamlamıştı. Yeni sezon öncesi verdiği demeçlerde Rashford, sezona motive bir şekilde hazırlandıklarını vurguladı. Rashford, “Tüm bunları bir takım olarak gelişmeye devam etmek için motivasyon olarak kullanmalıyız. En önemli şeyleri kaçırmamalıyız. Takım olarak daha çok çalışarak, elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Birbirimizle birey ve bir takım olarak konsantre olduğumuzda gelişme gösteriyoruz. Solskjaer her zaman bunu yapmamızı istiyor ve bunu yapmanın en iyi yolu bu. Bu sezon bazı zor zamanlar geçirdik ve bazı zamanlar durdurulamaz olduk. Ama bu tutarlılığı bulmamız gerekiyor, bu bizim için en büyük şey. Oldukça genç bir ekibimiz var, bu yüzden bu tutarlılığı bulabilirsek, bizim için her şey daha kolay olacak. Birçok maç kaçırdım ve böyle olmaması gerekiyor. Daha çok sahada olmalıyım ve kendimi motive ederek takımıma yardım etmeliyim. Gerçeklikle asla temas kurmuyorum ve gelecek sezon ne yapmam gerektiğini biliyorum. Bu sezon geçmiş sezondan daha etkili olmalıyım” dedi.

Geçtiğimiz sezon takımı için 44 maçta görev alan 22 yaşındaki oyuncu, 22 gol, 11 asist üretmişti. Manchester United yeni sezonun ilk maçını 19 Eylül’de Crystal Palace’a karşı oynayacak.