Ranieri, Premier Lig’e geri döndü!

Premier Lig’in yeni ekiplerinden Fulham kötü gidişatı menajer değişikliğiyle durdurmayı hedefliyor. Slavisa Jokanovic ile yollarını ayıran Londra temsilcisi yeni patronunu açıkladı. Fulham’ın yeni patronu Leicester City ile şampiyonluk yaşayan Claudio Ranieri oldu.

Sezona büyük bir beklenti ile başlayan Fulham, Jokanovic yönetiminde 12 hafta sonunda sadece 5 puan toplayabildi. Fulham -20 averajla son sırada yer alıyor.

Takımın yeni patronu Ranieri açıklamalarda bulundu. Ranieri, “Geleneği ve tarihi ile fantastik bir kulüp olan Fulham’ı yönetme fırsatını bulmak bir onurdur. Bizim amacımız asla Premier Lig’de kalmak olmamalı. Her zaman rakiplerimiz için zor bir takım olmalıyız ve başarı için mücadele etmeliyiz. Takımın daha iyi bir performans göstereceğinden eminim.” dedi.

Kötü sonuçlara rağmen kulüp yöneticileri Jokanovic’e sürekli güvenoyu topluyordu fakat oluşan tablo sonucu Sırp menajer ile yollar ayrıldı. Kulüp yöneticileri Jokanovic ile vedalarının kötü olmadığını, Sırp menajerin Fulham’ın değerli bir üyesi olarak kalacağını ve ayrılık için doğru zaman olduğunu belirten açıklamalarda bulundu.

Ranieri hakkında açıklamalarda bulunan kulüp sahibi Shahid Khan, “Claudio özellikle Premier Lig’i çok iyi tanıyan bir menajer ve ona ihtiyacımız var. Onun burada çalışmasının herhangi bir riski yok. Leicester City ile yaptıklarının efsane olduğunu biliyorsunuz. Fulham’a sıra dışı bir futbol adamını davet ediyoruz.” dedi.

Ranieri’nin 4 ya da 5 kişi ile kendi ekibini oluşturması bekleniyor. Jokanovic’in ekibinde yer alan Scott Parker, Ranieri yönetiminde Fulham’da yer almaya devam edecek.

Ranieri en son Nantes takımının başındaydı. Leicester döneminde kariyerinin ilk lig şampiyonluğunu kazanan İtalyan çalıştırıcı, şampiyon ünvanıyla çıktığı yeni sezonda ligin bitime 13 hafta kala düşme potasının bir puan üstündeyken görevden alınmıştı. Fulham’ın yeni patronu ilk maçına Southampton karşısında çıkacak.