Ranieri: “Olanları unutup devam etmeliyiz!”

Watford patronu Claudio Ranieri, hafta sonu oynanacak Southampton maçı için düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Everton’a karşı ilk galibiyetini alan ve bunu sürdürmek istediğini belirten Watford patronu Claudio Ranieri, her şeye rağmen galibiyeti unutmalarını ve önlerine bakmaları gerektiğini belirtti. Ranieri, “Tabii ki böyle bir takviye çok önemliydi, üç puan almamız da bizim için çok değerliydi ama olanları unutup yola devam etmeliyiz. Şu an önümüze bakarsak zor bir maçımız var çünkü Premier Lig’deki her maç zor. Hafta sonu rakibimize karşı akıllı oynamalıyız” ifadelerini kullandı.

Southampton maçı hazırlıkları için rakibini izlemeye gittiğini söyleyerek sözlerine devam eden Ranieri, “Geçtiğimiz hafta sonu aldığımız galibiyetten dolayı mutluydum ama hiç zaman kaybetmeden gelecek haftaya odaklandım. Hafta içinde Chelsea ile oynuyorlardı ve onları izlemek için maça gittim. Sahada iyi organize edilmiş bir takım gördüm, birçok değişiklik yaptılar ve çok iyi oynadılar. Bunları hesaba kattığım zaman tek bir şey çıkarıyorum, hafta sonu bizi tehlikeli bir maçın beklediğini düşünüyorum” dedi.

Southampton yorumlarının ardından geçtiğimiz hafta sonu Everton’a karşı hat-trick yapan oyuncusu Joshua King’i değerlendiren İtalyan teknik adam, oyuncusunun performansına oldukça şaşırdığını söyledi. Ranieri, “Joshua beni şaşırttı çünkü onu çok iyi hatırlamıyordum. Maç sonunda onu tebrik ettim ama üç gol attığı için değil, sahada yaptıkları içindi. Topu maç boyunca çok iyi tuttu ve takım arkadaşlarına fazlasıyla yardımcı oldu. Her hareketiyle inanılmazdı, bundan dolayı onu tebrik etmek istedim” dedi.

Kaynak: https://www.watfordfc.com/