Ranieri, “Güvende değilim!”

Claudio Ranieri, Southampton maçında alınan mağlubiyet sonrası Fulham’da işinin güvende olup olmadığını bilmediğini itiraf etti. İtalyan menajer alınan mağlubiyet sonrası küme düşmeye yaklaştıklarını düşünerek koltuğunda güvenli olmadığını söyledi.

Southampton’a konuk olan Fulham sahadan 2-0 mağlup ayrıldı ve düşme potasının üstünde yer alan rakibiyle puan farkının 10’a çıkmasına engel olamadı. Maç sırasında St. Mary’s Stadı’nda oynanan karşılaşmaya gelen Fulham tarafları da Ranieri’yi protesto etti.

Maç sonu Ranieri’ye durumu sorulduğunda ise şu cevabı verdi: “Bilmiyorum, kulüp sahibine sorun”

Yaşanan mağlubiyetin ardından Ranieri, kulüp sahibi ile görüşebileceğini belirtmesine rağmen kalan haftalarda savaşmaya devam edeceklerini söyledi. Ranieri, “Bu sezon neler yaşadığımızı anlamıyorum. Her zaman matematiksel olarak şanslarımız varsa savaşmaya devam edeceğiz. Kenetlenmemiz ve birlik olmamız gerekiyor. Savaşmaya devam ediyoruz” dedi.

Maçı değerlendiren ve düşüncelerini söyleyen Ranieri, “Maça iyi başlıyorsunuz ve topa sahip oluyorsunuz fakat rakibiniz tarafından kalenizde gol görüyorsunuz. Sahada tepki vermek zorundayız. Ellerinden geleni sahaya yansıtan futbolcular daha fazlası için çabalamalılar. Daha fazlasını yapmak zorundayız. Tüm oyuncularımın sinirleri bozuk ve çok zorlar. Doğru hedefi bulmayız” diye konuştu.

Fulham sezon içi takımın başına gelen Ranieri ile bir ritim yakalamasına rağmen uzun zamandır yine düşüşte. Geçtiğimiz sezon sonu Premier Lig’e geri dönen Londra temsilcisi 28 hafta sonunda sahadan sadece 17 puan alabildi. Gelecek hafta Chelsea ile karşılaşacak olan siyah beyazlılar için son 10 hafta büyük bir anlam ifade ediyor. İki İtalyan menajerin karşı karşıya geleceği maçta Chelsea mutlak favori olarak sahaya çıkacak.

Leave a Comment