Rangnick: “Takım için doğru olanı yapıyorum!”

West Ham maçı için kameraların karşısına çıkan Manchester United’ın geçici patronu Ralf Rangnick, düzenlenen basın toplantısında takımı hakkında önemli açıklamalara imza attı.

Sakatlıklar ve kadro durumu hakkında Ralf Rangnick: “Jadon Sancho, bir aile kaybı nedeniyle Brentford’daki galibiyeti kaçırdı. Cumartesi günü Hammers ile yüzleşmeye hazır olup olmadığından tam olarak emin değiliz. Yaşadığı durum onu oldukça etkiledi. Daha sonra antrenman yapacak ama müsait olup olmadığından emin değilim, ailenin önemli bir üyesiydi. Onunla konuşup müsait olup olmadığını görmem gerekiyor. Victor Lindelöf içinse daha açık bir görüşme gerçekleştirdik. Onunla Brentford’dan dönüşte konuştum. Bana olanları anlattı. Bu travmatik bir olay. Karısından ve ailesinden ayrılmak istemiyor. Biz de onun için bazı konularda anlaştık. Bugün bizimle sadece antrenman yapacak ve yarınki maç için görevde olmayacak.”

Jesse Lingard hakkında Ralgnick: “Özel bir durum yok. Jesse, diğer birkaç oyuncuyla aynı şeyi yaşıyor. Gerçekten çok iyi bir oyuncu, Newcastle gibi diğer kulüplerin ona ilgi göstermesi fazlasıyla normal. Ne olacak diye sorarsanız korkarım bu soruya cevap veremem. Ayrıca oyuncu ne istiyor, başka ne seçenekleri var. Buna cevap veremem. O çok iyi bir oyuncu, teknik bir oyuncu. Manchester United’da diğer oyuncular o pozisyondayken işler o kadar kolay değil. Bazı şeyleri ne olursa olsun değiştiremem. Maç başına beş veya altı oyuncu aynı şeyi hissediyor. Daha fazla oyun süresi mi istiyor o zaman ne demeliyiz bilemem ama takımda kalsa mutsuz olmazdım. Ondan nasıl bir performans alacağımı biliyorum.”

Cristiano Ronaldo’nun oyundan alınırken gösterdiği tavırlar hakkında Ralf Rangnick: “Bu konuyu fazla büyütmemeliyiz. Maç sırasında ona açıkladım. Bir futbol menajerinin işi takımların maç kazanmasına yardımcı olmaktı. Daha iyisini yaptık. Tek soru kimi çıkaracağımızdı. Neden ben, neden genç oyunculardan birini çıkarmayayım. Futbol, ​​doğru anda karar vermekle ilgili bir oyun. Kariyerinde ilk kez değiştirilmedi. Cristiano Ronaldo gibi bir oyuncu elbette böyle bir şeyi sevmez, bunu anlıyorum. Tepkisi duygusaldı. Bu bir sorun değil. Hücum oyuncularının buna nasıl tepki verdiğini biliyorum ama mesele puan almakla ilgili. Her maç büyük önem taşıyor. Takım kim olursa olsun daha önemli. Bruno Fernandes de öyleydi. Değiştirildi ve mutlu değildi ama takımın ve kulübün çıkarları için en iyisi bu oldu.”

Kaynak: https://www.manutd.com/