Rangnick: “Sezon sonunu bekliyoruz!”

Manchester United‘ın geçici patronu Ralf Rangnick, Brighton deplasmanı için düzenlenen basın toplantısında kameraların karşısına çıktı.

Jesse Lingard’ın Old Trafford’a veda edememesi hakkında Ralf Rangnick: “Başlangıç olarak, görev süremin son birkaç haftasında çok daha fazla oynadı. Eskisinden daha fazla forma şansı buldu. İkincisi, Chelsea’ye karşı maç günü, kişisel ailevi nedenlerden dolayı ertesi gün onu oyundan ve antrenmandan çıkarmamı istedi. Ve sebebi buydu. Sadece üç yedek oyuncuyla Edinson Cavani ve Jesse Lingard ya da oynamasını çok istediğim ve oynama şansı verdiğim genç isim Alejandro Garnacho arasında bir karar vermek zorunda kaldım. Sonundaysa Edinson’u getirme kararı aldım. Edinson’u getirmeseydim, başka biri Cavani’yi veya Garnacho’yu getirmemenin sınıfsız olup olmadığını sorabilirdi. Böyle anlarda bir karar vermelisin ve bu herkesin hoşuna gitmeyecek, bunu biliyorum ama bu oyunun bir parçası.”

Erik ten Hag ile konuşup konuşmadığı hakkında Ralf Rangnick: “Kesinlikle sezon sonunda konuşacağız. Hem Erik hem de ben olağanüstü maçlara odaklanmak istiyoruz, oynayacak üç tane maçı var ve Hollanda’da şampiyonluğu kazanmak için her şeyi yapacak. Sezon sonunda her şeyi konuşacağımız konusunda anlaştık.”

Sakatlıklar hakkında Ralf Rangnick: “Harry antrenmana geri döndü. Brentford maçından sonraki ikinci günden beri bütün hafta antrenman yaptı, bu yüzden yarın için müsait olacak ve grubun bir parçası olacak. Eğer maça başlaması gerekirse bugün antrenmandan sonra almam gereken bir karar olacak. Rakiplerimize şu an için takımın yapısını söylemek istemiyorum ama kesinlikle grubun bir parçası olacak.”

Kaynak: https://www.manutd.com/