Rangnick: “Olanlar gerçekten sıra dışı!”

Leicester City ile karşılaşacak olan Manchester United’da geçici patron Ralf Rangnick, maç için düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Harry Maguire ile özel olarak konuşup konuşmadığı hakkında Ralf Rangnick: “Henüz değil, ama burada olduğumdan beri düzenli olarak konuşuyorum, bu yüzden ona karşı pozisyonumu biliyor. Takım ve kulüp adına çok değerli bir oyuncu, o bir kaptan. Wembley’de ne olduğunu anlamadım, Taraftarlar takımın ve kaptanımızın arkasındayken bizim stadyumumuzda bunlar olmayacak. Son birkaç yıldır Manchester United ve İngiltere için iyi oynuyor. Gareth Southgate maçtan sonra bir şeyler söyledi ve Harry Kane ona destek mesajları verdi. Maçı izlemedim ama başlangıç kadrosunu açıkladıktan sonra olanları duydum. Anlaması gerçekten çok zor. Onlarla yüz yüze konuşmuyorum ama bunun bizim stadyumumuzda olmayacağından oldukça eminim. Bunun uluslararası bir maçta olması oldukça sıra dışı.”

Harry Maguire hakkında daha fazlası: “Bunun kişisel bir şey olduğunu düşünmüyorum, Harry’nin kendisiyle hiçbir ilgisi yok, son dönemde eleştirilen bir veya iki oyuncu olduğunu biliyoruz. Birkaç aydır böyle şeyler görüyoruz. Örneğin, bu takım için çok önemli bir oyuncu olan Fred, takımı ve Brezilya için düzenli olarak oynuyor. Oyununu izledim ve iyi bir iş çıkardı. Belki hala bu kulüpteki yüksek beklentilerle ilgisi var, belki de insanlar onu eski oyuncularla veya efsanelerle karşılaştırma eğiliminde. Fred, Scott McTominay veya Harry hakkında da konuşabiliriz, onlar önemli oyuncular ve doğru tavırları olan oyuncular.”

Paul Pogba’nın uluslararası arada verdiği röportaj hakkında Ralf Rangnick: “Takımı bir sonraki maça, hatta önemli bir maça hazırlamak için yapacak yeterince işim var. Bu nedenle bir röportajda söylediklerini yorumlamanın veya sadece yargılamanın mantıklı olduğunu düşünmüyorum, benim için pek mantıklı değil. Son birkaç hafta içinde farklı pozisyonlarda oynadığını söylediğini duydum. West Ham’a karşı oynadığımız maçtan bu yana üç forvet kaybettik, Anthony Martial, Mason Greenwood ve Edinson Cavani aramızda yoklar. Önümüzdeki birkaç hafta sahalardan uzak kalacak olan Cavani’den bahsediyorum. Üstelik Paul, Bruno veya Scott McTominay ile birlikte oynarken forma bulamıyorsa, farklı bir rolde oynaması gerekir. Bu gayet normal bir şey.”

Kaynak: https://www.manutd.com/