Rangnick: “Ne kadar önemli olduğunun farkındayız!”

Everton ile karşılaşacak olan Manchester United‘da geçici menajer Ralf Rangnick, maç için katıldığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sakatlıklar hakkında Ralf Rangnick: “Cristiano geri döndü. Luke Shaw hala sakatlıkla uğraşıyor. Önümüzdeki iki veya üç hafta daha sahalardan uzak kalacak. Edinson Cavani hala sakat, Varane hala sakatlık sorunu yaşıyor. Aynısı Scott McTominay için de geçerli.”

Yeni menajer atanması hakkında Ralf Rangnick: “Bunun yarınki maçın basın toplantısı için olduğunu düşünmüyorum ve burada olası yeni menajerler hakkında konuşmak niyetinde değilim. Bildiğim kadarıyla kulübün şu ana kadar görüştüğü tüm yöneticiler üst düzey yöneticiler, üst düzey koçlar. Bu, Erik ten Hag’ı kapsıyorsa, onun için de geçerli. Bu aşamada söyleyebileceğim tek şey bu.”

Everton maçı hakkında Ralf Rangnick: “Yarın oyun planımız ve taktiklerimiz önemli olacak, ancak diğer şey ise muhtemelen en önemli şey olan zihniyetimiz, tavrımız ve fizikselliğimiz. Bu faktörler oyunun gidişatına karar verecek. Leeds’tekine benzer bir atmosferde oyunu kazanmak için karakter, enerji ve bağlılık önemli olacak. Oyunun her iki taraf için de ne kadar önemli olduğunun hepimiz farkındayız.”

Kaynak: https://www.manutd.com/