Rangnick: “Leeds rekabetinden haberim yoktu!”

Manchester United menajeri Ralf Rangnick, Leeds United maçı için düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Sakatlıklar hakkında Ralf Rangnick: “Edinson Cavani hala kasıkları ve midesiyle ilgili sorunlar yaşadığı için sahalardan biraz daha uzak kalacak. Aynı şey Tom Heaton için de geçerli, bunun dışında herkes müsait görünüyor.”

Leeds United maçı hakkında Ralf Rangnick: “Leeds çok özel bir şekilde oynuyor. Topa sahip olduklarında çok hızlı geçiş futbolu oynuyorlar, pas verdiklerinde oyunun temposunu artırmaya çalışıyorlar. Rakiplere kıyasla muhtemelen en yüksek hız ve tempoda oynuyorlar. Öte yandan ise epeyce gol yediler. Bence her anlamda maça hazır olduğumuzu biliyoruz.”

Harry Maguire’ın kaptanlığı hakkında Ralf Rangnick: “Oyuncularla kaptanlık hakkında hiç konuşmadım. Benim için hiçbir zaman sorun olmadı. Harry bizim kaptanımız ve kaptanımız olarak kalacak. Çıkan haberlere hiç sinirli değilim çünkü bunun doğru olmadığını biliyorum. Diğer tüm şeylerde olduğu gibi o sesleri dinlemiyorum çünkü sadece takımımı hazırlamaya odaklanıyorum. Yazılanları duydum. Evet, ara transferin sonunda mutsuz olan oyuncular vardı. Ama bu durum iyileşti ve soyunma odasındaki atmosfer birkaç hafta öncesine göre daha iyi. Bunlar sadece iyi performanslar ve sahada birliktelik göstermekle ilgili.”

Leeds United ile Manchester United rekabeti hakkında Ralf Rangnick: “Bunu bir hafta önce bilmiyordum, meslektaşlarımdan biri bana bunun en büyük rekabetlerden biri olduğunu söyledi. Almanya’da epeyce yerel derbi yaptık, bizim tarafımız bu ortamlara karşı çok fazla deneyime sahip ve bildiğim kadarıyla olaylar böyle. Premier Lig’deki son maçlarından bu yana Elland Road’da dolu bir stadyumda oynanacak ilk maç, kolay olmayacak.”

Kaynak: https://www.manutd.com/