Rangnick: “Kazanmak zorunda olduğumuzun farkındayız!”

Manchester United menajeri Ralf Rangnick, Watford maçı için düzenlenen basın toplantısında birçok konu hakkında görüşlerini paylaştı.

Ukrayna’daki durum ve Şampiyonlar Ligi finalinin Rusya’dan Paris’e taşınması hakkında Rangnick: “Durum son derece üzücü, herkesin bu konuda benzer düşüneceğini düşünüyorum, Avrupa’da bir tür savaşın olması inanılmaz bir durum. Bu nedenle UEFA’nın aldığı karar kaçınılmazdı ve doğru karardı. Bu, yaşanılanlar sadece insani bir felaket. Şu anda söyleyebileceğim kadarıyla, Rusya ve Moskova’da hala güvenli alanlar var ama tüm durum umutsuzca üzücü. Sabah ve akşam televizyon izlediğimde hala gördüklerime inanamıyorum. Bu sadece korkunç bir durum ve tüm dünyadaki politikacıların orada olanları azaltmasını umuyorum.”

Mart ayının takımı için önemi hakkında Ralf Rangnick: “Olabilir ama birbiri ardına maç almak mantıklı duruyor. Şimdiki işimiz, önceki günkü maçtan tamamen kurtulmak, Watford’a karşı mümkün olan en yüksek seviyede oynamak ve ardından Manchester City’ye karşı oynayacağımız derbiye hazırlanmak. Bunun için tam bir haftamız var.”

İlk dört yarışı hakkında Ralf Rangnick: “Bu çok önemli ama gelecekte sahip olduğumuz hemen hemen her maçta durum böyle olacak, ivmeyi korumamız ve yarın Watford’a karşı kazanmamız gerekiyor. En iyi takımlara karşı yaklaşan maçlara hazır olmamız gerekiyor. Yarın kazanmamız gerektiğinin tamamen farkındayız.”

Watford hakkında Ralf Rangnick: “Watford’da her zaman geçiş anlarını arayan üç hızlı, fiziksel forvet var. Bu onların en büyük tehdidi ve bunun farkında olmalıyız. Aynı zamanda kendimiz de mümkün olduğunca çok şans yaratmalıyız.”

Edinson Cavani ve Scott McTominay hakkında Ralf Rangnick: “Cavani bizimle antrenman yapmıyor, bu yüzden yarınki maç için müsait olmayacak ve aynısı Scott McTominay için de geçerli. Hala hasta, bizimle antrenman yapamıyor, bu yüzden umarım önümüzdeki hafta tekrar bizimle antrenmanlara başlar, ancak yarınki maç için ikisi de müsait olmayacak.”

Kaynak: https://www.manutd.com/