Rangnick: “Kadro revizyonuna gerek yok!”

Burnley deplasmanına çıkmaya hazırlanan Manchester United patronu Ralf Rangnick, oynanacak maç için düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini ifade etti.

Manchester United kadrosunun yeni bir yapılanmaya ihtiyacı olup olmadığı konusunda Ralf Rangnick: “Bilmiyorum, hatta sanmıyorum. Genel olarak takımın gelişimi ve son birkaç haftadaki performanslar iyileşti ama hepimizin yüzleşmesi gereken iki eleştiri noktası var. Biri çok net pozisyonları boşa harcadık, ceza sahası içinde 22 şut, 10 büyük fırsat elde ettik ve devreyi kolayca 3-0 önde kapatmalıydık. Maçın skoru çok rahat 6-1 ya da 6-2 olmalıydı, diğeri ise golü yemeden 10 saniye önceydi, kendi yarı sahamızda çok iyi bir pres yaptık ve çok kalabalıktık. Topu oradan uzaklaştırmamız gerekiyordu ama yapamadık. Adeta bir hentbol golü yedik. Ben hala bu gole izin verilmemesi gerektiğine inanıyorum, ama bu duruma biz izin vermemeliydik. Takımda kusur ettiğim iki şey bunlar. Oyun planına bir hafta boyunca yatırım yaptık ve bunların çoğu takım tarafından onaylandı, bazı şeyleri sahada gösterdik, bu şekilde devam etmeliyiz.”

Raphael Varane hakkında Ralf Rangnick: “Fiziksel olarak formda görünüyor ve artık sakatlıklarla ilgili bir sorunu yok. Harry ile değiştirilene kadar hırslı bir Championship takımına karşı çok iyi bir iş çıkardı. Yarınki maçta ona sahip olduğum için çok mutluyum. Umarım önümüzdeki maçlarda da aynı formda olabiliriz.”

Jesse Lingard ve Edinson Cavani hakkında Ralf Rangnick: “İkisi de çok iyi profesyoneller, ikisi de çok iyi antrenmanlar yapıyorlar. Jesse ile gerçekten çok iyi bir ilişkim var, en azından Mason Greenwood ile ilgili sorun ortaya çıkana kadar gitmesine izin vereceğimi biliyordu. Bazı kişisel sorunlar var ama her şey geride kaldı. Artık ileriye bakmalıyız, Jesse ile aramda herhangi bir sorun yok ya da tam tersi. Onu kadroda görmekten çok mutluyum ve yarın geceki maç için kadroda olacak. Bu isimler bizim için çok değerli isimler.”

Kaynak: https://www.manutd.com/