Rangnick gelecek için umutlu!

Manchester United’ın yeni menajeri Ralf Rangnick, yeni takımının heyecanıyla ilk konuşmalarını gerçekleştirdi. Kameraların karşısına çıkan Rangnick, merak edilen birçok konu hakkında düşüncelerini paylaştı.

Manchester United işini kabul etmesi hakkında Ralf Rangnick: “Manchester United, benimle iletişime geçtiğinde sadece durumu değerlendirdim. Chelsea teklif sunduğunda şartlar böyle değildi ve onları reddetmiştim. İşin sonunda altı buçuk aylık görev ve bildiğiniz gibi iki yıllık bir danışmanlık rolü üzerinde anlaştık. Sonuçta Manchester United gibi bir kulüp sizinle böyle bir görev için iletişime geçtiğinde onu geri çevirmeniz mümkün değil. Açıkçası Watford ve Chelsea’ye karşı oynadığımız son maçları televizyonda izledim, benimle iletişime geçileceğini bilmiyordum. Manchester City ve Liverpool’a karşı oynanan maçları da izlemiştim. Premier Lig’de neler olup bittiğini çok iyi biliyorum. Kadronun yetenek ve deneyime sahip olduğu açık. Zor olan takıma daha fazla denge getirmek. Dün bile maçı kazanmak için üç gole ihtiyacımız vardı ve kalemizde iki gol gördük. Bu ortalama olarak alınıyor ama bana göre çok fazla. Dünkü maç taraftarlar için heyecan vericiydi ama koç olarak her gün ihtiyacınız olan maçlar bunlar değiller. Benim için en önemli şey tesadüf faktörünü en aza indirmek ve oyunun kontrolünü elimizde tutmaktır.”

Geçici menajerlik rolünün ardından gelecek rolü üzerine Ralf Rangnick: “Konuştuğum insanlar, altı aylık bir görevden bahsettiğimiz konusunda çok açıklar. Yaz aylarında ne olacağı hakkında hiç konuşmadık. O zaman benimle bunun hakkında konuşurlarsa, göreceğiz. Her şey yolunda giderse RB Leipzig’e de aynı tavsiyeyi verebilirim, biri için çalışmaya devam etmek iyi olur. Şu an için her şey varsayımsal. Benim için her şey sonraki maçları kazanmakla ilgili.”

Manchester United’ın kendisi yönetiminde nasıl bir takım olacağı hakkında Ralf Rangnick: “Gelecekte oyunlar üzerinde kontrolü ele geçirmenin proaktif oynamakla ilgisi olduğunu düşünüyorum. Her şey akımın birlikte oynamasına yardım etmekle ilgili. Bu beraberlikle ve takım ruhuyla ilgili. Dün oynadığımız maçta iki yarı tamamen farklıydı ve bu eşsiz taraftarların arkamızda olması bize yardımcı olacak. Kolay değil, birkaç antrenmanda yapamam. Kontrolle ilgili yapmamız gerekenler ana ilgi odağımız olacak.”

Michael Carrick’in kulüpten ayrılması üzerine Ralf Rangnick: “Bunu iki gün önce öğrendim. Onunla bir saatten fazla özel bir konuşma yaptım. Onu gemide kalması için ikna etmeye çalıştım ama sonunda ben onun kararını kabul etmek zorunda kaldım. Mevcut kadroyla çalışmaktan çok mutluyum çünkü mevcut kadrodaki güncel uzmanlıklarına ihtiyacım var. Belki birkaç kişi bulmaya çalışacağım. Uzun vadeli meslektaşlarımın çoğu büyük kulüplerle sözleşmeli, bu yüzden müsait değiller.”

Manchester United’ı kısa vadede neyin beklediği hakkında Rangnick: “Sadece maç maç, adım adım gidebiliriz. Sezon ortasında diğer kulüplere geldiğimde bir sonraki maçı kazanmak için en büyük şansın yanımda olduğundan emin olmalıyım. Oyuncular talimatları takip etmeli ve onlara gelecekte nasıl oynamamız gerektiğine dair önerebileceğim fikirleri kabul etmeli. Bir ya da iki gün içinde yapılamaz, zamanla olacak.”

Cristiano Ronaldo hakkında Rangnick: “Her zaman elinizdeki oyunculara uyum sağlamanız gerekiyor. İnanılmaz bir oyuncu ve çok profesyonel. Onun yaşlarında bu kadar iyi bir performans gösteren başka bir oyuncu bugüne dek görmemiştim. Ama mesele sadece onunla ilgili değil, takımı bir bütün olarak geliştirmekle ilgili.”

Ara transfer dönemi hakkında Rangnick: “Uzun süre başarılı bir dönemin ardından kulübün yeni bir yol bulması alışılmadık bir durum değil. Kulübün yeni oyuncularla sözleşme yapma ve kulübün DNA’sına bağlı kalma konusunda bir devamlılığı olmadı. Gelecekte yönetim kurulu üyeleri ve ben aynı fikirde olduğumuzu göstereceğiz. Yönetimde çok fazla değişiklik olmaması önemli. Yeni oyuncular hakkında henüz konuşmadık. Şimdi mevcut kadroyu tanımanın zamanı geldi. Yeterince oyuncu var. Belki Noel’den sonra kışın olası transferleri konuşma zamanı gelir. Tecrübelerime göre sürdürülebilir transferlerin zamanı değil.”

İlk maçına çıkacak olması hakkında Ralf Rangnick: “Dün gece şu anki meslektaşlarımla birlikte neler olduğunu hissettim ve sonunda istediğimiz sonucu aldığımız için çok mutlu oldum. Dün takımın içindeki potansiyeli görebiliyordunuz. Oyuncuları gelecek maça fiziksel ve zihinsel olarak hazırlamam gerekiyor. Pazar günü sahada olmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Kaynak: https://www.manutd.com/