Rangnick: “En iyi performansımızı göstermeliyiz!”

Aston Villa ile karşılaşacak olan Manchester United‘da geçici menajer Ralf Rangnick, zorlu mücadele öncesi özel düşüncelerini paylaştı.

Aston Villa ile geçmişte karşılaşmaları hakkında Ralf Rangnick: “En azından deneyimlerimizden zorluğun ne olacağını biliyoruz. Onları yendiğimizi biliyoruz. Şimdi ise her şey Villa Park’ta kazanmak için mümkün olan en iyi performansı göstermekle ilgili.”

Premier Lig’in kendisini şaşırtıp şaşırtmadığı hakkında Ralf Rangnick: “Beklendiği gibi oldu. Beni şaşırtan şey, alt sıralardaki takımların çok fiziksel, taktiksel olarak zeki ve organize olmalarıydı. Bundan dolayı bu oyunları kaybedebilirsiniz. Almanya’da, en iyi takımlar dipte oynadığında normalde sekiz ya da dokuz gol atarak kazanırlar.”

Jadon Sanch, Harry Maguire ve Cristiano Ronaldo’yu çevreleyen sakatlık durumu hakkında Ralf Rangnick: “Umarım müsait olurlar. Ronaldo sadece dün ilk antrenmanını yaptı, Maguire bir gün önce yapmıştı. Son seansı bekleyeceğiz ve yarın müsait olacaklar diye umuyoruz.”

Donny van de Beek ve Dean Henderson’ın geleceği hakkında konuşan Manchester United menajeri Ralf Rangnick: “Ona [Henderson] kalmasını istediğimi, harika bir kaleci olduğunu söyledim. Onu takımda görmek isterim. Oynamak istediğini anlıyorum ama üç müsabakadayız. Bir numara olarak normal maç süresi alma arzusunu da anlayabiliyorum. Van de Beek ile de aynı durum. Takımda olmasından memnunum. Onunla iki hafta önce görüştüm ve kalmasını tavsiye ettim. Dünya Kupası’nda oynamak istiyor ve Hollanda menajeri Louis van Gaal ona normal bir başlangıç ​​yapmasını ve oynaması gerektiğini söyledi. Her şeyi yakından takip ediyoruz.”

Kaynak: https://www.manutd.com/