Rangnick: “Daha çok gelişmek istiyoruz!”

Manchester United patronu Ralf Rangnick, Norwich City mücadelesi için çıktığı basın toplantısında düşüncelerini dile getirdi.

Paul Pogba hakkında Ralf Rangnick: “Hala Dubai’deydi. Normal şartlarda bugün geri dönmesi gerekiyor. Pazar günü onu görmeyi dört gözle bekliyorum. Şu ana dek bir telefon görüşmesi yaptık. İyileşiyor ama tekrar antrenman yapabilmesi için birkaç haftaya daha ihtiyacı var. Ondan sonra da ona uyum sağlaması için birkaç hafta daha gerekecek. Grubun geri kalanıyla antrenman yapmak için tamamen formda olması gerekiyor.”

Dean Henderson’ın Ocak ayında kiralık olarak gitmesine izin verileceği yönünde çıkan söylentiler hakkında Ralf Rangnick: “Birkaç üst düzey kalecimiz var. Bunu Young Boys’a karşı gördünüz. En az üç, belki dört ya da beş iyi kaleciye sahip olduğumuz bir pozisyonun içindeyiz. Kiralık bir veya iki tane olabilir, ancak yarıştığımız üç kulvar var. Bundan dolayı herkese ihtiyacımız var. Özet olarak sakatlık veya ceza durumunda en iyi üç kaleciye ihtiyacımız var.”

Yaklaşan transfer dönemi hakkında Ralf Rangnick: “Onları yani oyuncuları daha iyi tanımam gerekiyor, çoğunun iki maçta oynadığını gördüm, ancak transfer döneminde neler olabileceği hakkında konuşmak için henüz erken. Büyük bir takımız, geniş bir kadroya sahibiz. Oyuncuların burada kalmak istediğinden emin olmalıyız. Kiralık olarak ayrılmak bazıları için mantıklı olabilir ama bunun hakkında konuşmak için henüz çok erken.”

Geçtiğimiz hafta oynanan Crystal Palace maçı ve takımı hakkında Ralf Rangnick: “İlk iş oyuncuları tanımak. Palace’a karşı oldukça iyi iş çıkardık. Şimdi sıra sonraki adımları atmakla ilgili. Henüz birlikte tam bir grup antrenmanı yapmadık. Palace karşısında zemin iyiydi, onlara çok fazla fırsat vermedik ve temiz bir sayfa tuttuk. Carrow Road’da oynamak zor olacak. Palace’a karşı gösterdiklerimizi geliştirmek ve galibiyeti almak istiyoruz.

Kaynak: https://www.manutd.com/